Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Про міністерство  >  Електронні консультації з громадськістю  >  Громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»   >  20/05/2020 13:00:00


Міністерство культури та інформаційної політики України пропонує до громадського обговорення проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (далі – проект акта), розроблений з метою усунення корупційних ризиків у частині визначення оцінної вартості об’єктів державної експертизи культурних цінностей з урахуванням пов’язаних з цим процедур безоплатної передачі обернених відповідно до закону в дохід держави культурних цінностей та змін, що відбулися в системі центральних органів виконавчої влади.
Проєктом акта пропонується внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1998 р. № 1340 «Про Порядок обліку, зберігання, оцінки конфіскованого та іншого майна, що переходить у власність держави, і розпорядження ним», від 26 грудня 2001 р. № 1724 «Про порядок обліку, зберігання, оцінки вилученого митницями майна, щодо якого винесено рішення суду про конфіскацію, передачі цього майна органам державної виконавчої служби і розпорядження ним», від 26 серпня 2003 р. № 1343 «Про затвердження Порядку проведення державної експертизи культурних цінностей та розмірів плати за її проведення» в частині виключення оцінної вартості під час проведення державної експертизи культурних цінностей та врахування змін, що відбулися в системі центральних органів виконавчої влади, а також визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 732 «Про утворення Національної комісії з питань повернення в Україну культурних цінностей», від 05 жовтня 1996 р. № 1241 «Про Національну комісію з питань повернення в Україну культурних цінностей» у зв’язку з ліквідацією такої Комісії.
Проєкт акта є оптимальним способом вирішення проблеми узгодження підзаконних актів з законами України, зокрема нормами статті 28 Закону України «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей» в частині безоплатної передачі обернених в дохід держави культурних цінностей закладам науки і культури або релігійним установам та статті 9 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» в частині методичного регулювання оцінки майна.
Реалізація акта дозволить нівелювання корупційних ризиків в частині визначення оцінної вартості культурних цінностей.
Проєкт акта оприлюднено шляхом розміщення його тексту на офіційному сайті Міністерства культури та інформаційної політики України в мережі Інтернет: https://mkip.gov.ua/ у підрубриці «Електронні консультації з громадськістю» рубрики «Про Міністерство».
Зауваження і пропозиції до проєкту акта від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань приймаються протягом місяця (з дня оприлюднення цього повідомлення) у письмовому та/або електронному вигляді на адреси:

Міністерство культури та інформаційної політики України
вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601
Е-mail: [email protected]

Проєкт акта