Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Діяльність  >  Кіно  >  Міжнародне співробітництво у сфері кінематографії   >  21/07/2020 14:49:00

Міжнародне співробітництво у сфері кінематографії

Об’єднанню продюсерів та виробників фільмів різних країн в спільному європейському кінопросторі з метою генерування та реалізації спільних ідей сприяє Європейська конвенція про спільне кінематографічне виробництво (підписана 2 жовтня 1992 року, ратифікована Україною 18 березня 2009 року та набрала чинності для України – 1 грудня 2009 року).

19 грудня 2019 року Верховною Радою України прийнято Закон України «Про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів ("EURIMAGES")». Закон забезпечить реалізацію заходів, спрямованих на заохочення розвитку вітчизняної кіноіндустрії, посилення міжнародного культурного співробітництва та промоцію українського кіно на європейському кіноринку. У 2020 році здійснено делегування національних представників України до Ради правління Фонду та розглядаються питання щодо створення офісу "EURIMAGES" в Україні.

11 червня 2020 року Урядом подано на розгляд Верховної Ради України проєкт Закону України «Про ратифікацію Угоди про спільне виробництво аудіовізуальних творів між Кабінетом Міністрів України та Урядом Канади», що є завершальним етапом виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набуття чинності Угодою відповідно до Закону України «Про міжнародні договори».

Україна й надалі впроваджуватиме європейські практики та норми законодавства у аудіовізуальній сфері, з метою інтеграції в європейський аудіовізуальний простір та працюватиме у напрямку розширення співробітництва з Європейським Союзом у аудіовізуальній сфері, у тому числі долучення до підпрограми Медіа програми Креативна Європа.