Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Діяльність  >  Розвиток креативних індустрій  >  Новини  >  Міжнародний форум «Креативна Україна»   >  16/06/2020 14:51:00

Міжнародний форум «Креативна Україна»

Щорічний міжнародний форум «Креативна Україна» — це платформа для політико-експертного обговорення з метою формування державної політики у сфері креативних індустрій.

Під час форуму креативні підприємці, міжнародні експерти, урядовці, представники громадянського суспільства залучені до розробки оптимальних шляхів формування креативної економіки в Україні, що заснована на інноваціях, таланті, творчості.

Форум проходить щоосені з 2017 року, збираючи близько 500-600 гостей і до 50 українських та міжнародних спікерів з понад 20 країн. 90% відвідувачів оцінюють захід як подію високою або дуже високої якості. У 2019 році форум відвідав Джон Хокінз (Британія), батько-засновник поняття «креативні індустрії», з промовою про штучний інтелект і креативність.

Формат «Креативної України» передбачає два дні. Перший день — теоретичний: відбуваються панельні дискусії з експертами. Учасники діляться досвідом та цікавою аналітикою, обговорюють світові тренди, дизайнують механізм державного стимулювання креативної економіки.

Другий день більш прикладний: організовуємо воркшопи, де практиків у креативних секторах (дизайн, мода, книговидавництво, кіно) розповідають про тонкощі ведення креативного бізнесу, радять оптимальні стратегії виходу на ринки, навчають ефективно працювати з цільовою аудиторією.

Щороку форум фокусується на великій темі. Наприклад, у 2019-му захід було присвячено інноваціям і цифровим трендам розвитку креативних індустрій. У 2020 році передбачено, що в межах підготовки до Року креативної економіки (ООН) основною темою форуму стане збалансованість розвитку креативних індустрій і осмислення наслідків кризи в культурі, викликаній епідемією коронавірусу.

Головний організатор форуму — Міністерство культури та інформаційної політики України. Щороку до проведення форуму долучаються українські та європейські партнери: програми та проекти ЄС, культурні інституції, посольства.