Підтримка журналістів
Міністерство інформаційної політики України вважає одним з головних своїх завдань - захист прав на отримання, доступ та поширення інформації.
МІП займається впровадженням експериментального проекту Еmbedded journalism (прикріплення журналістів до військових підрозділів).
Усвідомлюючи важливість об’єктивного і неупередженого інформування суспільства і світової громадськості про хід Антитерористичної операції, прагнучи надати максимально можливий доступ представникам ЗМІ до інформації про діяльність Збройних сил України в ході проведення АТО, між керівництвом ЗМІ, представником ЗМІ (журналістом, фото-, відео-кореспондентом тощо) та Міністерством оборони України будуть укладені відповідні угоди щодо залучення представника ЗМІ до складу військової частини ЗСУ з метою виконання своїх редакційних обов’язків і висвітлення діяльності даної військової частини.
Наразі триває узгодження пунктів договору з робочою групою представників ЗМІ, міжнародних інформаційних агенцій та медіа-юристами. З Генеральним штабом ЗСУ погоджено 4 напрямки для розташування підготовлених військових журналістів у військових підрозділах на ротаційній основі. Обов'язковими вимогами для участі у проекті буде наявність сертифікату про проходження тренінгу військового журналіста та страхування життя.
У випадку порушення вашого права на інформацію тими чи іншими установами або органами влади, ви можете звернутися до МІП за адресою [email protected] або [email protected]
Ваша скарга буде розглянута у найкоротші терміни.
Як отримати картку акредитації журналіста в зоні АТО
Необхідні нормативно-правові акти для українських та іноземних ЗМІ
ЗАКОНОДАВСТВО УКРАЇНИ ДЛЯ ЗМІ
Закон України «Про інформацію»
Закон України «Про телебачення і радіомовлення»
Закон України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні»
Закон України «Про інформаційні агентства»
Закон України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів»