Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Діяльність  >  Розвиток креативних індустрій  >  Новини  >  Закон про підтримку креативних індустрій   >  17/07/2020 09:28:00

Закон про підтримку креативних індустрій

13 липня 2020 року Президент підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)». Закон ухвалено в другому читанні, його підтримали 343 народні депутати.

Мета закону — забезпечити умови для підтримки та відновлення життєздатності культури, креативних індустрій і туризму за часів кризи, викликаної епідемією коронавірусу. 

Серед основних положень закону — розширення можливостей грантових програм для креативних індустрій (зокрема запровадження грантів інституційної підтримки через Український культурний фонд та Український інститут книги) та державні субсидії на розвиток кінопроектів.

Також закон запроваджує деякі зміни у сферах діяльності телерадіоорганізацій, авторського права, збирання винагороди і відрахувань з користувачів.

Законом визначено поняття «креативний продукт» — це товари та послуги, що створені/надані за результатами культурного (мистецького) та/або креативного вираження і мають високу додану вартість. 

Визначення поняття «креативний продукт» створить законодавчі підстави для: