Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  4 Серпня 2016, 15:08

МІП: У м. Гірник на Донеччині жителі хочуть мати більше українських телеканалів

1

Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України проводить аналіз найбільш проблемних територій зони АТО з українським мовленням.  Дослідивши інформаційний простір в місті районного значення Гірник, підпорядкованому Селидівській міській раді м. Селидове, Донецької області, було виявлено нестабільність прийому сигналу українських телеканалів.  

Через близькість окупованої Донецької телевежі прийом проросійських каналів на звичайних телевізійних антенах у місті є більш впевненим, ніж україномовних. Мер міста Сергій Коваленко зазначив, що проблему ефірного домінування сепаратистських каналів частково допомагає вирішити супутникове та цифрове телебачення «Т2», що користується популярністю в місті.  За словами самих містян, вони хочуть мати більше українських телеканалів, проте змушені споживати переважно російськомовний розважальний контент та прислухатися до сепаратистських новинних повідомлень про загострення ситуації в зоні АТО.  

Радник Міністра з питань відновлення мовлення в зоні АТО Олександр Бригинець (народний депутат України) переконаний, що виявлену проблему допоможе вирішити встановлення нової телевежі у Покровську.

Бригинець зазначає, що, на жаль, в таких містах як Гірняк, немає технічної можливості «заглушити» окупаційне телебачення, а от забезпечити місцевих потужним ефірним українським мовленням - є. «Ще минулого року МІП розробило концепцію відновлення мовлення на захід від Донецька за рахунок побудови нової, більш високої, телевежі у Покровську. Кабмін підтримав цю ініціативу, Концерн РРТ готовий почати роботи, але досі не вирішено питання з фінансуванням. Тому, після закінчення будівництва телевежі на Карачуні, будемо знову вирішувати питання фінансування будівництва нової Покровської телевежі».

 Нагадаємо, що Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення й радіомовлення при МІП ініціювала побудову трьох телевеж у зоні АТО, одна з яких відбудовується на Карачуні, друга буде надана партнерами і встановлена на Луганщині, а третя якраз запланована в Покровську на Донеччині. Це не лише забезпечить доступ до повноцінного ефірного українського мовлення на визволених територіях, а й поширить сигнал на окуповані території.


Перейти до списку публікацій