Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  17 Серпня 2016, 09:08

Радник Міністра: В Ясинуватському районі для побудови нової телевежі вирішено виділити з місцевого бюджету 255 тис гривень

1 

Моніторингова місія Міністерства інформаційної політики України в зоні АТО виявила проблеми в трансляції сигналу українських каналів в Ясинуватському районі Донецької області.

Радник Міністра з питань відновлення мовлення в зоні АТО, народний депутат України Олександр Бригинець прокоментував ситуацію: «Керівництво району розуміє, чому тут є проблеми з ефірним мовленням - окупована Донецька телевежа поруч, сигнал від якої зомбує місцеве населення. Жителі «захищаються» з усіх сил: половина селища має кабель, багато хто - супутникові антени. Комусь, навіть, вдається і на «польську» ефірну антену ловити українські канали. Але стратегічно в ефірі домінує окупантське ТБ».

Радник повідомляє, що були спроби робити й окремі передавачі для населених пунктів, але бажаного результату це не дало - люди не хочуть витрачати безліч сил заради одного-двох каналів, коли без жодних зусиль можна мати близько семи, хоч і ідеологічно шкідливих, каналів.

Голова райради Любов Євтушенко та голова військово-цивільної адміністрації Сергій Добряк, що єдиний вихід з ситуації - піти шляхом, запропонованим МІП: будувати нову телевежу у Покровську, яка би повністю забезпечила українським ефірним мовленням кілька прифронтових районів.

Зважаючи на те, що наразі грошей в Державному бюджеті на побудову нової телевежі в Покровську немає, нещодавно в районі було вирішено виділити з місцевого бюджету 255 000 гривень на телевежу.

Нагадаємо, що для вирішення проблем з відновленням українського мовлення Комісія з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення й радіомовлення при МІП ініціювала побудову трьох телевеж у зоні АТО, одна з яких відбудовується на Карачуні, друга буде надана партнерами і встановлена на Луганщині, а третя якраз запланована в Покровську на Донеччині. Це не лише забезпечить доступ до повноцінного ефірного українського мовлення на визволених територіях, а й поширить сигнал на окуповані території.


Перейти до списку публікацій