Міністерство інформаційної політики України


МІП: В Києві презентували інтерактивну мапу етногенезу кримських татар

11 жовтня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена презентації інтерактивної мапи етногенезу кримських татар.
Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова відзначила, що кримським татарам наразі важливо бути інтегрованими в українську історіографію, та об’єднуватися з українським народом.

«Сьогодні ми протидіємо пропаганді РФ, яка намагається культивувати в українському інформаційному просторі міфи про кримськотатарський народ, який нині проживає під гнітом окупанта. Важливо глибше пізнавати кримських татар, ідентифікація та ідентичність яких безпосередньо пов’язана Кримом, адже наша історія і наше буття безпосередньо сплетені з ним», - відзначила Джапарова.

Відомий історик Гульнара Абдулаєва ще раз нагадала, що кримські татари – автохтонний народ Криму, який протягом тисячоліть формувався на території півострову. «Як народ кримські татари сформувались в наслідок взаємодії багатьох племінних союзів. Проект, який ми сьогодні представляємо, демонструє етнографічну мапу кримських татар, яка відтворює історичну та культурну складову кримськотатарського народу», - наголосила Гульнара Абдулаєва.


Олександр Стрижак, заступник директора з наукової роботи національного центру Малої Академії Наук зазначив, що карта дає змогу переконатися, що кримськотатарський народ, який неодноразово піддавався випробуванням, відобразив на своєму прикладі весь процес розвитку історії протягом двох останніх тисячоліть. «21 століття – це час формування та розвитку інтелекту та інформаційного соціуму. Необхідність пізнання історичного надбання кримськотатарського народу і стало основою створення даного проекту. Карта візуально дає змогу до найменших подробиць досліджувати цікаву для нас тему, йти на новий рівень пізнання та відфільтровувати ті міфи і нав'язувані ідеї, які формуються кремлівськими істориками», - зазначив Стрижак.


Засновник ГК «Адамант» Іван Петухов підкреслив, що проект є дуже важливим адже наразі існують спроби маніпуляції свідомістю людей. «Завдяки проекту ми маємо можливість проаналізувати великі масиви інформації та об’єднати це все в єдине. Люди хочуть знати істину історію, якою вона була насправді», - підкреслив Петухов.


У заході взяли участь: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Олександр Стрижак - заступник директора з наукової роботи Національного центру Малої Академії Наук, доктор технічних наук; Гульнара Абдулаєва – історик; Іван Петухов - засновник ГК «Адамант».Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/1503.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове