Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  10 Березня 2015, 22:03

Брифінг заступника Міністра інформаційної політики Тетяни Попової для представників міжнародних ЗМІ

Російська агресія проти України гібридна, але жертви справжні.

Вона розпочалася задовго саме з наступу російських ЗМІ. Російські комерційні групи викупили і чинили безпрецедентний контроль над ЗМІ, зокрема, ТВ-каналами. Канал «Video International» – один з найбільших російських телевізійних конгломератів, яким володіє колишній Міністр комунікацій і засобів масової інформації Росії – мав понад 50% частки на ринку українського телебачення, навіть 10 років тому. Вплив Росії на медійний простір України трохи зменшився після перемоги Помаранчевої революції в 2004 році. Але такі зміни були короткотривалими і швидко нівелювалися з приходом до влади Віктора Януковича.

Понад 50% TOP-20 телевізійних новин в Криму під час анексії в лютому 2014 року виходили російською мовою.

Частка російських телевізійних новин на Донбасі перевищувала 1/3 top 20 новинних програм в березні 2014 року.

Найперше, що зробили російські війська після захоплення кримських закладів і військових баз ЗСУ, - це було захоплення місцевих телевізійних веж і офісів кабельних операторів. Російські військові відрізали всі українські телеканали в Криму перед проведенням незаконного референдуму, організованого як привід для анексії півострова.

Така ж операція була проведена на окупованих територіях Донбасу.

Якщо будь-який оператор кабельного зв’язку не хотів включати російські телеканали, проросійські повстанці викрадали їх або їхніх дітей. Потім вони займали офіс, залякуючи будь-кого, хто ставив під сумнів їх повноваження, за допомогою автоматів Калашникова.

Українські цивільні ініціативи, як-то StopFake.org, виявили сотні фейкових новин, сфабрикованих російськими ЗМІ.

Російське ТВ проводить щодня пропаганду ненависті і химерних історій. Тисячі ботів працюють на Кремль в мережі Інтернет в Росії і за кордоном.

Наприклад, «Радіо Руанда». Єдина відмінність в тому, що число загиблих в ході конфлікту у Східній Україні нижча. Не 1 млн., а понад 10 тис. (з обох сторін). На жаль, кількість жертв зростає.

Зараз російські ТВ канали офіційно заборонені в Україні, Молдові і країнах Балтії за судовими рішеннями або уповноваженими державними органами через їх сфабрикований контент, який розпалює ворожнечу.

Але амбіції Росії поширити свій інформаційний вплив виходять за межі колишніх республік СРСР. «Russia Today» – горезвісний рупор Кремля – має покриття по всій Європі, і його навіть дивляться в Сполучених Штатах. Вплив іншої державної компанії – Газпром, – яка найняла лобістів і PR-спеціалістів вищої ланки, також дуже поширений.

Вони спонсорують як праві, так і ліві політичні партії і їх кампанії, плекаючи надію, що одного дня вони прийдуть до влади. І в деяких країнах вони досягли успіху.

Гібридна війна, яку Росія розв’язала проти України, має бути сигналом для Європи і світу в цілому.

Не повторюйте наших помилок! Просимо вас уважно слідкувати за агресією російських ЗМІ і боротися з нею.

Війна гібридна, але жертви справжні.


Перейти до списку публікацій