Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  23 Січня 2017, 09:01

МІП: Презентовано збірку «Наш Крим: неросійські історії українського півострова»

20 січня в ІА «Укрінформ» за участі Міністерства інформаційної політики України відбулася презентація публіцистичної збірки «Наш Крим: неросійські історії українського півострова», присвячена Дню Автономної Республіки Крим.

Радник Міністра з питань Криму Юлія Каздобіна зазначила, що презентація збірки відбувається в рамках реалізації Стратегії інформаційної реінтеграції Криму. «Історичний напрямок є важливим у питаннях Криму, адже міфотворчість і спотворення історії Криму та кримських татар Росія використовує як один із інструментів гібридної війни проти України», - наголосила Каздобіна.

Сергій Громенко, упорядник книги, історик і журналіст нагадав, що за роки незалежності в Україні не було вироблено наративів кримської історії. Існує нагальна необхідність заповнити цю прогалину. «Дана збірка є своєрідними препринтами, які стосуються окремих найважливіших подій кримської історії, про які ми мало знаємо, або тих питань, які були найбільше перекручені», - зазначив історик.

За словами Громенка, 20 січня – День Автономної Республіки Крим, є одним із найяскравіших прикладів того, як Росія маніпулює суспільною думкою та історичними фактами. «Так звані кримські лідери представляють цю подію начебто як перший крок до повернення Криму до складу Росії. А в 2014-му, мовляв, відбувся другий крок, другий референдум. Насправді ж, ні про яке відновлення автономії у складі Росії не було і мови», - повідомив історик.

Історик Гульнара Бекірова, зазначила, що дана книга є зручним форматом публіцистики для широкого кола читачів. «Ми намагаємося показати історію Криму як невід'ємну частину української історії. Працюємо над тим, аби найближчим часом ця програма інтегрувалась у тексти підручників, а українські учні мали б змогу вивчати історію Криму разом із історією України», - повідомила Бекірова.

Участь у прес-конференції взяли: Юлія Каздобіна – радник Міністра інформаційної політики України з питань Криму; Сергій Громенко – упорядник книги, історик та журналіст; Володимир В’ятрович – голова УІНП; Гульнара Бекірова – історик; Богдан Короленко – історик; Андрій Іванець - історик.


Перейти до списку публікацій