Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  1 Квітня 2017, 10:04

Е. Джапарова: «Українська освіта – це один із найефективніших способів підтримувати зв’язок між окупованими територіями та материком України»

31 березня в ІА «Укрінформ» відбулася організована Міністерством інформаційної політики України та ГО «Фонд «Відкрита політика» прес-конференція на тему: «Вступна кампанія-2017: особливості вступу абітурієнтів з Криму та Донбасу та інформаційна підтримка».

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова  аргументувала необхідність спрощення процедури вступу для жителів окупованих і тимчасово непідконтрольних територій: «Ми чітко визначаємо для себе, що рівень дистанції між українцями на окупованих територіях і на материку зростає щодня і за таких умов, освіта – це не тільки гарна інвестиція в майбутнє, а платформа того, що ми будемо повертати. Українська освіта – це один із найефективніших способів підтримувати зв’язок між окупованими територіями та материком України».

Перший заступник зазначила: «Цифри показують, що бажання здобувати освіту в РФ сьогодні у випускників кримських шкіл не є високим. Тому нам потрібно скористатися такою ситуацією та продовжувати спрощення процедури вступу абітурієнтів з Криму і Донбасу в українські виші». 

Джапарова розповіла, що більшість українців готові, щоб держава надавала пільги щодо здобуття освіти дітям із окупованих територій, зокрема з Криму:  «Українці готові на те, щоб держава йшла на позитивну дискримінацію, надавала безкоштовно, максимально спрощено можливості здобувати освіту дітям із Криму. Я думаю, що так само це стосується і Донбасу».

Керівник Фонду «Відкрита політика» Ірина Жданова зазначила, що доступ до якісної освіти для дітей та молоді з Донбасу та Криму неможливий без дистанційної освіти. «Спрощена процедура – це дуже важливий крок, бо для вступу у ВНЗ випускникам з Криму та Донбасу не потрібен ні український паспорт, ні атестат українського зразка і не потрібно здавати ЗНО. Але існують проблеми, які і надалі потребують вирішення на державному рівні», – уточнила Жданова.

У свою чергу директор Департаменту вищої освіти МОН Олег Шаров розказав про основні зміни і роботі освітніх центрів «Крим-Україна», «Донбас-Україна»: «З’явився спрощений механізм, який дозволяє приїхати до освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна», пройти атестацію отримати свідоцтво про базову чи атестат про повну загальну середню освіту та вступити до ВНЗ за спрощеною процедурою». За словами Шарова, освітні центри в 2017 році будуть працювати з 19 червня по 30 вересня 2017 року.

Юрій Гримчак, радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО зазначив: «Одним із пріоритетних напрямків є залучення дітей до отримання вищої освіти в Україні».

На прес-конференції були презентовані спрощені умови отримання свідоцтва (9 кл.) та атестату (11 кл.) державного зразка та вступу до вищих навчальних закладів України для випускників із Донбасу та Криму через Освітні Центри «Донбас-Україна», «Крим-Україна», дорожні карти, соціальні ролики про умови вступу-2017, «гаряча лінія» Фонду «Відкрита політика».

Участь у заході взяли: Ірина Жданова - виконавчий директор ГО «Фонд «Відкрита політика»; Юрій Гримчак - Радник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО; Олег Шаров - директор Департаменту вищої освіти Міністерства науки і освіти України.


Перейти до списку публікацій