Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  12 Квітня 2017, 12:04

Еміне Джапарова: «РФ фінансує пропаганду кримськотатарською мовою, мета якої - дискредитувати Україну»

10 квітня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему: «Кримськотатарські ЗМІ: три роки спротиву окупації», присвячена Дню кримськотатарської журналістики, організована Міністерством інформаційної політики України спільно з Меджлісом кримськотатарського народу та Центром інформації про права людини.

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова заявила: «Кримськотатарська журналістика традиційно виконувала не тільки функцію інформування, але й потужну просвітницьку функцію. Народ, який десятками років був позбавлений права вивчати рідну мову в системі освіти, вивчали її через журнали, газети, листівки. Сьогодні кримськотатарські ЗМІ репресують, натомість Росія фінансує пропаганду кримськотатарською мовою, мета якої - дискредитувати Україну, українців, Меджліс та лідерів кримських татар».

Тетяна Печончик, голова правління Центру інформації про права людини, зазначила: «За останні три роки, з початку окупації півострову, наша організація зафіксувала 460 випадків тиску на журналістів, порушення свободи слова та висловлення поглядів громадян». Вона наголосила, що однією із груп, яка найбільше піддавалася тиску та репресіям на території Криму з боку окупантів, були кримськотатарські ЗМІ.

Член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства QHA Гаяна Юксель під час прес-конференції назвала «профанацією та спотворенням реальності» заяви російської влади про те, що в Криму мовлять понад 80 ЗМІ кримськотатарською та українською мовами. Учасники прес-конференції резюмували, що ситуацію із свободою слова в Криму наразі можна охарактеризувати як дуже погану.

Участь у прес-конференції взяли: Еміне Джапарова - Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Тетяна Печончик - голова правління Центру інформації про права людини; Гаяна Юксель - член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства QHA.


Перейти до списку публікацій