Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  15 Травня 2017, 19:05

МІП презентувало комунікаційну кампанію до роковин депортації 1944 року – геноциду кримських татар

15 травня в ІА «Укрінформ» відбулася презентація комунікаційної кампанії Міністерства інформаційної політики України до роковин депортації 1944 року – геноциду кримських татар.

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова представила комунікаційну кампанію: «Уся наша інформаційна кампанія до цієї трагічної дати присвячена темі «Вкрадена Батьківщина»: вкрадене дитинство, вкрадена мрія, вкрадена любов - це все те, що супроводжувало депортацію». За її словами, головний акцент цієї комунікаційної кампанії - це людина, яка втрачає. «Мета нашої кампанії - показати втрати пересічних людей, показати природу злочину і паралелі між 1944 роком та окупацією 2014 року», - пояснила Перший заступник.

Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу, розповів про збір підписів під зверненням до ООН, Європарламенту, Ради Європи, Організації з безпеки і співробітництва в Європі, в якому йдеться про необхідність вжити заходів для припинення російської окупації Криму. Як зазначив Чубаров, у зверненні, текст якого було затверджено на недавньому засіданні виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар, «містяться очікування кримськотатарського народу до цих шановних організацій». У результаті міжнародної кампанії, яка проходитиме до 1 грудня 2017 року з допомогою волонтерів в Україні, Польщі, Румунії, Туреччині, Канаді та США, передбачається зібрати близько одного мільйона підписів.

Голова оргкомітету з проведення траурних заходів, член Меджлісу кримськотатарського народу Різа Шевкієв повідомив: «18 травня о 12 годині по всій території України, у тому числі в Криму, відбудеться подання звукового сигналу з хвилиною мовчання на знак пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. У Криму ми також закликали народ вийти на вулиці та провести молебень біля своїх будинків, а також покласти квіти до пам'ятних місць, встановлених для вшанування пам'яті жертв депортації».

У рамках кампанії, до 18 травня в Києві та у багатьох містах України за сприяння МІП з'являться сіті-лайти та борди, присвячені трагічній даті - 73-м роковинам депортації кримськотатарського народу з Криму. Серед інших заходів до роковин: Вечір-реквієм за участю Президента України 18 травня о 16:00 в театрі Національної опери; мітинг о 18:00 на Майдані Незалежності, присвячений пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу; прем'єра художнього фільму Ахтема Сейтаблаєва «Чужа молитва» о 20:00.

Участь у заході взяли: Рефат Чубаров – Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України; Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Ахтем Сеїтаблаєв – директор ДП «Кримський дім», режисер художнього фільму «Чужа молитва»; Різа Шевкієв – член Междлісу кримськотатсрького народу.

Довідково. 18 травня 1944 року за рішенням Державного комітету оборони СРСР із Криму в Узбекистан і сусідні райони Казахстану, Таджикистану й у деякі регіони РРФСР були депортовані кримські татари. Всього було виселено 238,5 тисячі кримських татар, без урахування демобілізованих військових. У результаті депортації загинуло 46% чисельності кримськотатарського населення, серед яких половина - це діти до 18 років. В Україні депортацію кримськотатарського народу визнали геноцидом.


Перейти до списку публікацій