Міністерство інформаційної політики України


МІП відкрило Міжнародну конференцію "Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни"

23 травня в Клубі Кабінету Міністрів України відбулася Міжнародна конференція "Реінтеграція Донбасу в умовах гібридної війни", організована Міністерством інформаційної політики України у співпраці з аналітичним центром "Фабрика думки" Донбас".

Відкриваючи захід, Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова заявила: "Події на Донбасі сьогодні - наслідок окупації Кримського півострову. Цей зв'язок очевидний і ми працюємо над інформаційною реінтеграцією окупованих теритрій. Зокрема незабаром будуть подані на затвердження Уряду обидві стратегії інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу".

За словами Народного депутата України, віце-спікера Верховної Ради України Ірини Геращенко, є три головних складові в умовах сьогоднішньої гібридної війни: безпекова, гуманітарна й інформаційна. Вона переконана, що сьогодні у світі існує порозуміння відносно втручання РФ на територію нашої держави, зокрема в її інформаційну політику. Про це свідчать серйозні заяви міжнародних організацій, зокрема резолюції Європейського парламенту. "РФ поширює пропаганду 40 мовами в 160 країнах світу", - підкреслила Геращенко.

Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш розповів: "Ми працюємо зараз над спеціальною програмою, яка орієнтується на проблеми, що є на окупованих територіях". За його словами, під ці програми потрібно закладати кошти і тут уже до питання потрібно залучати й громади, в рамках реформи децентралізації. Він зауважив на залученні досвіду наукового середовища, суспільної думки, міжнародних партнерів до впровадження таких програм.

Заступник голови Адміністрації Президента України Ростислав Павленко переконаний, що сьогодні не слід забувати про території звільненого Донбасу - там наразі необхідна робота як інформаційна, так і інфраструктурна. Для цього, за словами Павленка, потрібна чітка координація між органами влади на всіх рівнях, долучаючи донорську допомогу міжнародних організацій. "Такі заходи як сьогодні і слугують такою платформою, яка об'єднує та вирішує нагальні проблеми".

Юрій Гарбуз, голова Луганської обласної державної адміністрації - керівник обласної військово-цивільної адміністрації, наголосив, що треба розуміти, що ми хочемо інформаційно будувати в себе на території всієї держави. "Ми на території області маємо одну зі стратегій, яка називається "Змінимо Україну разом". Так ми "зшиваємо" Схід із Заходом, і ми бачимо вже результати - розуміння в спілкуванні є".

Заступник голови Донецької обласної державної адміністрації - керівника обласної військово-цивільної адміністрації Ігор Стокоз розповів: "Близько 100 тис осіб живуть в інформаційному вакуумі. Немає інформації ні з того, ні з того боку. Реінтеграція - це процес на роки, але сьогодні вже є перші кроки на цьому шляху".

У рамках Конференції МІП організувало виставку фоторобіт молодшого сержанта 46-го окремого батальйону спецпризначення Юрія Величка "Життя на нулі".

Участь у заході взяли представники державної влади, громадянського суспільства, провідні зарубіжні та вітчизняні експерти з питань Донбасу.

Зазначимо, Міжнародна конференція проводиться Міністерством із метою координації зусиль міжнародної спільноти, державної влади України, інститутів громадянського суспільства щодо подальших кроків із збереження політичних, правових, соціальних й інших зв’язків України з Донбасом. Конференція має стати платформою для висвітлення та обговорення проблемних питань щодо реінтеграції окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та їх населення в єдиний конституційний простір України.

 

Трансляція заходу: Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/1869.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове