Міністерство інформаційної політики України


МІП до Дня кримськотатарського прапору запустило комунікаційну кампанію «Два прапори - єдина країна»

26 червня, під час прес-конференції, присвяченої відзначенню Дня кримськотатарського національного прапору, Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова повідомила, що відомство проводить комунікаційну кампанію, яка проходить під слоганом «Два прапори - одна країна». 

«Кампанія МІП "Два прапори - єдина країна" – про нерозривність Криму із Україною, про спільну боротьбу кримських татар і українців за цілісність держави та вільне, європейське майбутнє. Сьогодні кримськотатарський стяг у Криму є символом опору окупації».

Гульнара Абдулаєва, кримський історик, розповіла про історію національного знамена. За її словами, як тамга, кримськотатарський герб, так і прапор мають велику історію. Вона зазначила, що перша згадка про тарак-тамгу з’явилася десь на рубежі XІІ-XІII століть, а прапор має відносно недавню історію – його, як державний, було ухвалено на першому Курултаї в 1917 році, а як офіційний – прийнято в червні в 1991 році, на другому Курултаї. 

Різа Шевкієв, член Меджлісу кримськотатарcького народу, прокоментував: «Ініціативу святкування Дня прапора виявила наша молодь, а Меджліс підтримав цей день, 26 червня, та визнав уперше офіційним днем у 2010 році». 

Зазначимо, що в рамках комунікаційної кампанії МІП підготувало ролики, борди та сіті-лайти. Крім того, кампанію підтримало МЗС України – 26 червня кримськотатарський прапор було піднято на зарубіжних посольствах. Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/1878.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове