Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  8 Серпня 2017, 22:08

МІП у День корінних народів світу проведе загальнонаціональну комунікаційну кампанію

8 серпня в ІА "Укрінформ" відбулася прес-конференція на тему: “Відзначення Міжнародного дня корінних народів світу”, організована Міністерством інформаційної політики України. Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова заявила, що в рамках відзначення 9 серпня Міжнародного дня корінних народів світу МІП проведе загальнонаціональну комунікаційну кампанію. «Уже другий рік поспіль ми системно порушуємо цю тему, намагаючись на широкий загал розповідати про те, хто такі кримські татари, караїми та кримчаки, яких залишилось небагато. Ми пояснюємо, що це такі народи, стосовно яких уже потрібно вживати заходи, щоб зберегти їх фізично», - сказала Джапарова.

В свою чергу, глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що наша країна не може дозволити собі відкласти на потім питання повернення Криму.

Рефат Чубаров розраховує на те, що Верховна Рада на початку вересня розгляне законопроект про корінні народи.

"Я виходжу з того, що на початку вересня той законопроект, який підготовлений робочою групою і вже відшліфований фахівцями, буде розглянутий на сесії, яка відкриється. Дуже хотів би, щоб в цьому році ми в Україні були з прийнятим законом про корінні народи", - сказав Чубаров.

На його переконання, ухвалення законопроекту про корінні народи сприятиме посиленню українського суверенітету.

Зазначимо, МІП уже підготувало та розмістило по Києву 50 бордів і 50 сіті-лайтів із макетами на тему «Три народи — один корінь». Крім того, знято відеоролик на цю тему, якому надано статус соціальної реклами та передано на телеканали для трансляції. Довший варіант ролика всі охочі зможуть подивитися у низці інтернет-видань та соціальних мережах. Тематичний ролик і макети також буде поширено серед посольств України за кордоном та серед органів державної влади.

Нагадаємо, 9 серпня о 19:00 в America House відбудеться захід «Qіrіm aksami» - культурна подія в рамках реалізації проекту публічної дипломатії кримських татар, який реалізується МІП. Окрім концерту, під час якого виконуватимуться кримськотатарські пісні і танці, до уваги гостей буде запропоновано виставку про етногенез, історію та культуру кримськотатарського народу (англійською мовою), яка була підготовлена Естонським інститутом з прав людини, МІП, Кримськотатарським ресурсним центром за підтримки Міністерства закордонних справ Естонії. Участь у заході взяли: Рефат Чубаров – народний депутат України, Голова Меджлісу кримськотатарського народу; Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Юлія Тищенко – голова ради, керівник програми підтримки демократичних процесів УНЦПД.


Перейти до списку публікацій