Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  5 Вересня 2017, 17:09

Юлія Каздобіна: "Напад на українську церкву в Криму – кричущий випадок порушення прав і свобод громади"

31 серпня 2017 року в ІА "Укрінформ" відбувся захід щодо брутального нападу на церкви і приміщення Кримської єпархії Української православної церкви Київського Патріархату в Сімферополі та вимог громадських організацій кримчан про запровадження персональних санкцій до представників окупаційної адміністрації - порушників прав віруючих. 

За словами радника Міністра інформаційної політики України з питань інформаційної реінтеграції Криму Юлії Каздобіної, півострів з початку окупації Криму перетворився на територію беззаконня, на територію страху. "На сьогодні Україна не контролює територію Кримського півострова, але ми відповідальні за долю своїх громадян. Випадок нападу на українську церкву – кричуще порушення основоположних прав і свобод людини", - зазначила Каздобіна.

Член Правління ГО "Союз вимушених переселенців", координатор ГО "Таврійська гуманітарна платформа" Андрій Іванець заявив: "Те, що сталося 31 серпня – це черговий факт беззаконня, сваволі, порушення фундаментальних прав людини і громадянина з боку окупаційної влади".

Від імені громадських організацій кримчан представник ГО "Кримський центр ділового та культурного співробітництва "Український дім", директор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун назвав прізвища причетних до захоплення церкви УПЦ Київського Патріархату в Криму громадян Російської Федерації, а також підкреслив, що "це новоприїхавші громадяни Російської Федерації, які ніколи не проживали в Автономній Республіці Крим".

У заяві громадські діячі закликали до припинення свавілля і беззаконня та зазначили, що "перетворити Крим із півострова страху в нормальний Крим можливо лише за однієї умови – це відновлення конституційного ладу в Криму, територіальної цілісності України і дії міжнародного права". Також громадські діячі звернулися до міжнародного співтовариства з вимогою ввести санкції до тих осіб, що брали участь у незаконному тиску на віруючих УПЦ Київського патріархату.

Захід організовано Міністерством інформаційної політики України.


Перейти до списку публікацій