Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  5 Вересня 2017, 17:09

МІП представило звіт та перспективи розвитку щодо відновлення мовлення на Сході та в Криму

5 вересня в ІА «Укрінформ» Міністерство інформаційної політики України представило оновлений звіт роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при відомстві та повідомило про запуск нових радіостанцій з метою розвитку мовлення на територію Криму.

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, відкриваючи захід, повідомила, що наразі відбувається формування внутрішнього поясу інформаційної безпеки, яка стосується, в першу чергу, лінії із окупованим Кримом та ОРДЛО, а також усіх інших регіонів, що межують із РФ.

 
"Це пріоритет діяльності Комісії, що була переформатована рік тому. Мета Комісії - оптимізувати та покращити систему українського ТБ і радіомовлення. Загалом, сьогодні можна виокремити 3 "треки", за якими ведеться робота держави, мовників і громадського сектору. Перше - інфраструктура мовлення, друге - боротьба із незаконним мовленням з окупованих і непідконтрольних територій, третє - якість мовлення (контенту)", - повідомила Перший заступник.

"Чим краще працює кожен з "треків", тим потужніша система інформаційного захисту України", - додала вона.

 
Член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський зазначив: «Усі досягнення щодо розвитку мовлення на Донбасі та Херсонщині – це результат ефективної взаємодії держави та громадянського суспільства. Уже декілька років ми демонструємо потужну скоординовану роботу».

Сергій Костинський повідомив, що 12 FM-частот для мовлення на півднь Херсонщини та територію Криму вже виділено за результатами проведених конкурсів Нацрадою за два останні роки. «Серед переможців: Суспільне мовлення; радіостанція «Культура», «Українське радіо»; «Радіо Крим.Реалії», «Hayat», «Херсон ФМ», «Хіт ФМ», «Meydan». Він наголосив, що держава створює інфраструктуру та умови для мовлення, тоді як незалежні мовники створюють контент.

У свою чергу, Гаяна Юксель, директор видання «QHA» та радіо «Hayat», і Володимир Притула, шеф-редактор проекту РС «Крим. Реалії», презентували початок мовлення нової кримської радіостанції «Radio Hayat» і «Радио Крым.Реалии» AM 549 кГц/ Крым Реалии.
За оголошеними під час заходу даними FM-сигнал «Радіо Крим.Реалії» на частоті 105.9 МГц можна приймати в напрямку Сімферополя, зокрема, в Сімферопольському та Білогірському районах.

Участь у заході взяли: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Сергій Костинський – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Гаяна Юксель – директор видання «QHA» та радіо «Hayat»; Володимир Притула – шеф-редактор проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії».


Нагадаємо, розвиток телерадіомовлення в зоні проведення АТО та на територію Криму здійснюється в рамках роботи Комісії з питань забезпечення стабільного функціонування системи національного телебачення і радіомовлення при Міністерстві інформаційної політики України.

 

 

 


Перейти до списку публікацій