Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  14 Вересня 2017, 13:09

Е. Джапарова: "Фундаментом захисту корінних народів України є відповідна Декларація ООН"

13 вересня 2017 року в ІА "Укрінформ" за засіданням круглого столу обговорили актуальність Декларації ООН про права корінних народів для України та основні результати дворічного проекту Стратегії публічної дипломатії кримських татар (2015-2017 рр.)

Участь в заході взяли: Маріам Уолет-Голова Постійного форуму ООН з питань корінних народів (UNPFII) - через Skype; Рефат Чубаров - Голова Меджлісу кримськотатарського народу; Ейт Кукк- директор естонського Інституту з прав людини; Еміне Джапарова - Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Олівер Лооде - експерт естонського Інституту з прав людини; Ескендер Барієв - директор ГО «Кримськотатарський ресурсний центр»; Борис Бабін - представник Президента України в Автономній Республіці Крим.

 Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова за круглим столом зазначила, що цей документ (Декларація) є правовим фундаментом захисту прав корінних народів. «Реалізація декларації для України - є тестовим майданчиком на рівень демократії. Через захист кримських татар Україна має можливість не лише захистити територіальну цілісність, але й справою продемонструвати світу демократичні зміни" , - наголосила Перший заступник.

Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу: "Знадобилося сім років, щоб українська держава оголосила про приєднання до цієї декларації і визнала кримськотатарський народ корінним народом Криму. На черзі прийняття Закону України про корінні народи".

 Маріам Уолет, Голова Постійного форуму ООН з питань корінних народів (UNPFII) через відеокзв'язок звернувся до всіх: "Саме ви є такими, що виступають на захист прав корінних народів, захист прав кримських татар. Наша робота спрямована на те, щоб надавати інформаційну підтримку з питань корінних народів. Дуже важливо, щоб такі засадничі позиції Декларації ООН були враховані і в Конституційному полі. Я запрошую Україну зробити свій вклад в цю роботу".

 Олівера Лооде, експерт естонського Інституту з прав людини зазначив: "Важливість документу показує, що ця декларація не набір побажань. Україна стала тестовим майданчиком того, як декларація реалізується, можливістю показати світу, що Україна є не втраченою надією. Цілі – це підтримка прав кримськотатарського населення через публічну дипломатію".

Організаторами заходу виступили Міністерство інформаційної політики України; Кримськотатарський ресурсний центр; Естонський інститут з прав людини; служба Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу; Представництво Президента в АР Крим.

Нагадаємо, що Стратегія публічної дипломатії кримських татар розроблена в рамках міжнародного проекту "Відстоювання прав кримськотатарського народу через публічну дипломатію" за підтримки Естонського інституту з прав людини, Фонду розвитку та співпраці Міністерства закордонних справ Естонії, Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, Міністерства інформаційної політики України, Меджлісу кримськотатарського народу.


Перейти до списку публікацій