Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  27 Вересня 2017, 14:09

Е. Джапарова: "Вирок І. Умерову - помста за тематичну доповідь в ООН..."

27 вересня 2017 року в ІА "Укрінформ" відбулася прес-конференція щодо винесеного вироку заступнику Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерову, терміном на 2 роки позбавлення волі в колонії-поселенні із забороною публічної діяльності, що був оголошений в так званому Сімферопольському районному суді.

Участь в заході взяли: Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу; Микола Полозов, адвокат; Євген Пронін, український адвокат, який представляє інтереси Ільмі Умерова в міжнародних судах. Скайп-зв'язок: Ільмі Умеров, заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу; Марк Фейгін, адвокат Ільмі Умерова.

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової, цей вирок – помста на фоні того, що ми в понеділок мали тематичну доповідь в ООН, яка розклала по поличкам всі репресії, які сьогодні відбуваються по відношенню до українців і кримських татар в Криму і ми знаємо, що ця тематична доповідь викликала дуже різку реакцію Кремля, всі кинулись, від "бельбеків" до російських чиновників, коментувати цю доповідь. Ми розуміємо, що ця доповідь стала їм кісткою поперек горла. Рішення суду сьогодні – це можливість спровокувати бурхливу реакцію. Я закликаю журналістів допомогти нам в справі максимального розголосу по цьому конкретному кейсу", - сказала Джапарова. 

Через скайп-зв'язок Марк Фейгін зазначив: "Прокурор просив 3,6 років умовно, але суд призначив 2 роки колонії. Ільмі Умеров – дуже хвора людина і таке покарання можна розглядати як розправу. Відчувається політичне замовлення".

Під час заходу також вдалося вийти на пряме включення з Ільмі Умеровим, який прокоментував: "Я думаю, що два роки я витримаю. Вони не дочекаються, щоб я помер у в'язниці. Цей процес стане маленькою частиною великого процесу проти Росії у Гаазі".

Рефат Чубаров:"Зараз створено Групу друзів деокупації Криму. Питання спасіння Ільмі Умерова – це тестування цієї групи. Путін, Сурков, Шойгу – вони всі для нас однакові. Вони – вбивці кримських татар. Ви можете висловити чергове занепокоєння або сказати: "Все! Досить! ".

Микола Полозов: "Російська влада проводить сталу репресивну політику за національною ознакою. Становище кримських татар в окупації значно гірше ніж інших народів. Це пряма помста Кремля кримським татарам за невизнання окупації".

Організатор: Міністерство інформаційної політики України.


Перейти до списку публікацій