Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  3 Травня 2018, 14:05

МІП та Рада Європи провели круглий стіл щодо стану свободи слова в Україні

3 травня 2018 року у прес-центрі ІА «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «Свобода слова в Україні: поточний стан і виклики», організований Міністерством інформаційної політики України, Департаментом інформаційного суспільства Генерального директорату прав людини та верховенства права Ради Європи та ГО «Інститут масової інформації».

Захід проведено з нагоди Всесвітнього дня свободи преси, який щорічно відзначається З травня і покликаний нагадати суспільству про місію журналістів з утвердження свободи слова та права на інформацію.

«Основна мета Міністерства інформаційної політики – забезпечення в Україні умов для вільної журналістики. Навіть в умовах інформаційної війни ми дотримуємось принципів свободи слова. Дехто дорікає нам, що агресор виграє на цьому фронті. Але це ілюзія перемоги. У довгостроковій перспективі повна відсутність свободи преси, доступу до інформації – те, що фактично є нормою у РФ – врешті призводить до приреченого суспільства, не здатного до критичного мислення», - зазначила у своєму виступі Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Державний секретар Міністерства інформаційної політик Артем Біденко відзначив важливу роль Платформи Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів. «Це механізм, який дозволяє фіксувати порушення, систематизувати їх та оперативно на них реагувати на національному рівні. МІП є відповідальним органом центральної виконавчої влади у цьому процесі. І мені приємно констатувати, що Україна входить до 5 країн, які найшвидше і найефективніше реагують на подібні повідомлення», - підкреслив він.

За словами завідувача Сектору інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу МІП Віктора Литвінова, жорсткі утиски свободи слова стали тепер нормою на окупованих Росією територіях. «У Криму агресор вкрав в України більше 500 частотних присвоєнь, на яких зараз ведуть мовлення пропагандистські прокремлівські ЗМІ. Вільної преси там, як і на окупованих територіях Донбасу, немає як такої», - заявив він.

В. Литвінов також додав, що Україна вживає заходи для забезпечення доступу українських громадян на окупованих територіях до українських ЗМІ.

У заході взяли участь заступник голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко, голова Бюро Східної Європи та Центральної Азії міжнародної організації «Репортери без кордонів» Йохан Бір, заступник голови Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Олександр Опанасенко, народний депутат України Юрій Павленко, виконавчий директор ГО «Інститут масової інформації» Оксана Романюк, речник МЗС Мар'яна Беца, директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко та інші. Модерував захід журналіст та медіа-експерт Андрій Куликов.


Перейти до списку публікацій