Міністерство інформаційної політики України


Леонід Каденюк - перший космонавт незалежної України

У рамках кампаній зі зміцнення національної єдності Міністерство інформаційної політики України представляє комунікаційну кампанію присвячнену першому космонавту незалежної України - Леоніду Каденюку. МІП України вірить, що кожен українець має пам'ятати героїв своєї країни та гордитися ними.

Комунікаційна кампанія проходить під гаслом "Не бійся мріяти". Розміщення тематичних сюжетів на носіях зовнішньої реклами, а саме бордах та сітілайтах, проходить по всій території країни. Також, дані сюжети можна побачити у аеропортах українських міст.

Леонід Каденюк: коротка біографія

1.Леонід Каденюк народився у Чернівецькій області в родині сільських вчителів. Школу закінчив зі срібною медаллю. На четвірку написав випускний диктант з української мови.

2. Щоб вступити до льотного училища, приписав собі ще один рік. Туди приймали з 17 років, а хлопцеві після закінчення школи було 16. Під час проходження комісії у районному центрі зізнався комісару, що для вступу не вистачає одного року. Після хлопчачих вмовлянь той подзвонив у РАГС і попросив виписати нову метрику. "Може коли-небудь ми будемо зустрічати його на космодромі з квітами. Давайте допоможемо цьому юнаку", - сказав комісар у телефон.

3. 1976-го потрапив у загін космонавтів в групу космічної системи "Буран". Леонід Каденюк став одним з дев'яти щасливчиків. Їх обрали з кількох тисяч після 2-х місяців жорстких випробувань. Через рік закінчив Центр підготовки льотчиків-випробувачів. Отримав диплом і кваліфікацію "льотчик-випробувач". З 1979 року - "космонавт-випробувач".

4. З кінця 1970-х до 1990-х років проходив інженерну та льотну підготовку за програмою "Буран" як командир, космонавт-випробувач та льотчик-випробувач. Проходив підготовку як командир транспортного корабля "Союз-ТМ". Мав підготовку з проведення наукових експериментів на борту космічних літальних апаратів у галузі біології, медицини, метрології, екології, астрономії тощо. Вивчав радянські та американські космічні кораблі. Літав більш ніж на 50 типах та модифікаціях літаків.

5. 1995-го Леоніда Каденюка відібрали в групу космонавтів Національного космічного агентства України. У цьому ж році він прийняв українське громадянство.

6. Полетів у космос 1997 році на кораблі "Колумбія". В польоті брав участь міжнародний екіпаж. Для цього українець пройшов підготовку до космічного польоту в NASA. На кораблі Каденюк виконував біологічні експерименти та вивчав вплив невагомості на рослини. Під час польоту Леоніда Каденюка у космосі побували тризуб, жовто-блакитний прапор та пролунав гімн Незалежної України.

7. 2006 року Каденюк став членом комісії з питань космічної діяльності. Був радником прем'єр-міністра України з питань авіації і космонавтики. Каденюк - генерал-майор Збройних сил України.

8. Перший український космонавт має чимало нагород. Серед таких - ордени "Золота зірка", "За заслуги" ІІІ ст., "За мужність". Має звання почесного громадянина міста Чернівці.

9. Леонід Каденюк - автор п'яти наукових праць і художньо-публіцистичної книги "Місія – Космос".

Матеріал взято з Gazeta.ua

Леонід Каденюк несподівано пішов із життя 31 січня 2018 року. Він був першим і поки що єдиним космонавтом незалежної України. МІП України вшановує память Леоніда Каденюка та вірить, що ця постать залишиться в нашій історії, а його досягненнями держава завжди буде пишатися.Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/2445.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове