Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  23 Червня 2018, 10:06

МІП: У Києві презентували книгу про Перший Курултай кримськотатарського народу

22 червня 2018 року у прес-центрі ІА «Укрінформ» відбулася презентація книги «Перший Курултай: від кримськотатарських установчих зборів до національного парламенту (1917–1918 рр.)» координатора Таврійської гуманітарної платформи, наукового співробітника Науково-дослідного інституту українознавства Андрія Іванця.

Книга вийшла у видавництві «Кліо» на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

«Ця книга – ще один інструмент нашої просвітницької діяльності. Українцям вона буде цікава, адже вони знайдуть аналогії зі своєї власної історії - можна багато паралелей провести з існуванням УНР та функціонуванням Центральної ради. В українців та кримських татар насправді дуже багато спільного, особливо в контексті історії спроб їх винищення з боку російського агресора», - зазначила Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Вона додала, що книга видана тиражем 1 тис. екземплярів і буде поширюватися серед українських чиновників, політиків, в школах та бібліотеках.

"Це цінна та актуальна книга, оскільки Курултай як найвищий представницький орган кримськотатарського народу, що обирається демократичним шляхом, зіграв дуже важливу роль в історії", - підкреслив Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Автор книги Андрій Іванець розповів, що основною метою його роботи є донесення реальних знань про історію корінного народу Криму, що має сприяти "більшому взаєморозумінню і зближенню українців та кримських татар".

У заході також взяла участь кримський історик, член українського ПЕН-клубу Гульнара Бекірова.

Довідка. Перший Курултай кримськотатарського народу було обрано у листопаді 1917 р. З 9 по 26 грудня 1917 р. він працював як національні установчі збори, які ухвалили Основні кримськотатарські закони. З 26 грудня 1917 р. по осінь 1918 р. Курултай виконував функції національного парламенту. Курултай кримськотатарського народу відновив свою діяльність у 1991 р. у процесі повернення корінного народу до Криму. До 2014 р. було обрано 5 скликань. Визнаний в Україні вищим представницьким органом кримських татар. Після початку тимчасової окупації АР Крим і Севастополя Росія заборонила його діяльність.


Перейти до списку публікацій