Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  1 Травня 2015, 14:05

Колектив Інституту міжнародних відносин вдячний МІП за підтримку реформи системи вищої освіти України

29 квітня під час засідання Уряду Міністр інформаційної політики України Юрій Стець запропонував внести зміни до проекту Постанови «Про затвердження переліку галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», розробленого Міністерством освіти і науки України.

Зауважимо, що до МІП з відкритим листом звернулися студенти та випускники спеціальності «Міжнародна інформація» Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка, в якому закликали надати підтримку у збереженні відповідної освітньої спеціальності.

У своєму зверненні студенти висловили рішуче обурення ініційованим МОН проектом Постанови, за яким мала б відбуватися підготовка здобувачів вищої освіти, де відсутня галузь знань «Міжнародні відносини» та необґрунтовано вилучена спеціальність «Міжнародна інформація». Студенти вважають такий крок МОН у рамках реформування освітньої галузі неприпустимим та таким, що суперечить національним інтересам нашої держави, яка першою у новітню добу зіткнулася з небаченою інформаційною агресією з боку Росії.

Відповідно Міністр на засіданні Уряду доповів, що зі свого боку МІП, розглянувши звернення студентства та врахувавши експертну думку викладачів кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій Інституту міжнародних відносин, а також за результатами опрацювання зазначеного документа, пропонує у межах спеціальності «055: Міжнародні відносини та регіональні студії» здійснювати підготовку здобувачів вищої освіти за напрямом – «суспільні комунікації».

«Ми вважаємо підготовку фахівців саме за такою спеціальністю вкрай нагальною для держави, яка конче потребує професійних зусиль у сфері інформаційної протидії, відбудови національного інформаційного простору та ефективного позиціювання національних інтересів України на міжнародній арені», - зазначив Міністр під час урядового засідання.

Натомість Юрій Стець висловив пропозицію, що вказану спеціальність варто сформулювати у такій редакції: «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії». Включення напряму підготовки «суспільні комунікації» до спеціальності «055» дозволить здійснювати підготовку високоосвічених фахівців з управління інформацією та стратегічних комунікацій у сфері внутрішньої та зовнішньої політики.

В свою чергу, студентство та колектив Інституту міжнародних відносин  відреагували вдячністю МІП за підтримку та розуміння трансформації національної системи вищої освіти у напрямі зміцнення захисту національних інтересів у інформаційній сфері - першочергово на міжнародній арені.

Уряд підтримав пропозиції Міністра та дав доручення МОН доопрацювати проект Постанови з урахуванням зауважень МІП.

 

 

 


Перейти до списку публікацій