Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  5 Жовтня 2018, 13:10

МІП: 10 жовтня стартує проект «Дні українського кіно»

5 жовтня 2018 року у прес-центрі ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція з нагоди старту проекту «Дні українського кіно».

Проект за підтримки Міністерства інформаційної політики України впроваджує Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», щоб познайомити із сучасними вітчизняними фільмами жителів тих міст України, де немає кінотеатрів.

«Однією з важливих задач Міністерства є популяризація українського кінематографу. І перш за все це треба робити там, де люди не мають доступу до нього. У вересні завершився масштабний музичний фестиваль «Твоя Країна fest», під час якого ми привезли сучасних українських виконавців у сім прикордонних містечок. Тепер на черзі кіно», - зазначив державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко.

За останній рік українське кіно переживає справжній ренесанс, проте побачити прем’єри нових фільмів можуть переважно жителі великих міст.

«80% населення України залишається на сьогодні без кінотеатрів. Мета нашого проекту – звернути увагу українського суспільства на необхідність повернути кінотеатри в маленькі міста і села», - говорить автор проекту, генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі.

10-14 жовтня кінопокази у рамках проекту пройдуть у Берегові (Закарпатська область), 16-20 жовтня – у Сторожинці (Чернівецька область).

«Нерідко покази чи зйомки проходять у маленьких містах, і це справжня подія для місцевих жителів. Ми спілкуємось, обмінюємося думками, чуємо їхні враження від переглядів фільмів – і це дуже важливо як для них, так і для нас», - розповідає актор, виконавець однієї з головних ролей у фільмі «Кіборги» Роман Ясіновський.

До програми показів увійшли: «Кіборги» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017), «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила (реж. Олег Маламуж, 2018), «Дякую» (реж. Дзен Євстигнєйкін, 2018), «Як тебе звати?» (реж. Ірина Громозда, Світлана Залога, 2018), «Сторожова застава» (реж. Юрій Ковальов, 2017) та «Чужа молитва» (реж. Ахтем Сеітаблаєв, 2017).

В рамках проекту заплановані також дискусії про сучасне українське кіно за участі представників знімальних груп.


Перейти до списку публікацій