Міністерство інформаційної політики України


Сергій Костинський: «МІП розробляє «путівник» із захисту свободи слова і преси в Криму».

1

Сьогодні, 16 березня, радник Міністра інформаційної політики України Сергій Костинський провів прес-конференцію на тему: «Утиски свободи слова в Криму», в якій взяли участь Валентина Самар - керівник кримського Інформаційного агентства «Центр журналістських розслідувань» та Олександр Янковський - генеральний продюсер телеканалів «Чорноморська телерадіокомпанія» і «Соціальна Країна».

Сергій Костинський зазначив, що російські спецслужби і «Роскомнадзор» продовжують знищення незалежних медіа, які залишилися в Криму. При цьому вимагають перереєстрації ЗМІ згідно норм законодавства Російської Федерації  і, одночасно, відмовляють в реєстрації. Зокрема, відбирають частоти мовлення та перешкоджають журналістам в отриманні акредитації, відмовляють в продовженні оренди приміщень,  порушують  кримінальні справи, проводять обшуки, конфіскують і псують майно, а також затримують та залякують журналістів.

«Одним із пріоритетних напрямків роботи Міністерства інформаційної політики України є протидія згортанню свободи слова і преси в Криму», - заявив радник Міністра.

Тому, серед найближчих завдань Міністерства Сергій Костинський назвав: підтримку незалежних кримських ЗМІ, журналістів і блогерів, які висвітлюють ситуацію в Криму і на материку; створення умов для висвітлення ситуації на півострові українськими ЗМІ; підтримку моніторингів дотримання права на свободу слова і висловлювання думок в Криму; посилення співпраці з міжнародними інституціями.

На завершення зустрічі, Костинский повідомив присутнім, що протягом тижня плануються зустрічі Міністра інформаційної політики Юрія Стеця з представниками ОБСЄ, на яких буде представлено доповідь про порушення свободи слова і преси в Криму. Разом з тим, буде розроблений «путівник» щодо вирішення питань, пов'язаних із захистом прав кримчан, у тому числі на свободу слова.Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/275.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове