Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  26 Лютого 2019, 15:02

МІП: До Дня кримського спротиву відкривається виставка «Дивовижні історії Криму»

25 лютого 2019 року у Мистецькому арсеналі відбулася прес-конференція з нагоди відкриття виставки «Дивовижні історії Криму», організованої до Дня кримського спротиву російській окупації за підтримки  Міністерства інформаційної політики та Міністерства культури України.

«26 лютого - є символічним днем для багатьох з тих, хто мешкав або досі мешкає в Криму. В цей день окупант побачив, що буде неможливо створити міф про «всеосяжну любов до Росії». І виставка «Дивовижні історії Криму» - це особиста історія людей, пов’язаних з окупованим півостровом. Виставка про те, чим для нас є Крим», - зазначила під час заходу Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко підкреслила, що окрім мистецького компоненту, виставка має місію привернути увагу українського суспільства та міжнародної спільноти до тих подій, які наразі відбуваються в анексованому  Криму.

В експозиції представлені експонати з 15 українських музеїв та приватних колекцій, які показують Крим як унікальний мультикультурний простір, який є частиною безцінної скарбниці культурної спадщини України.

«Для нас дуже важливо, щоб ця виставка промовляла до різних людей. Починаючи від дітей, і тому тут є інтерактивні зони, де діти можуть гратися, фотографувати й пізнавати щось для себе. Ми намагалися зробити цю виставку  зрозумілою і цікавою навіть найменшому відвідувачу. І саме тому підготували велику освітньо-пізнавальну програму до неї», - розповіла генеральний директор Мистецького арсеналу Олеся Островська-Люта.

Спеціально для виставки художниця Марія Куліковська створила перформативну скульптуру «Зоряний пил». За допомогою металу, дерева, різних видів ґрунтів, корисних копалин, кам’яного пилу, піску, морської солі та інших матеріалів художниця створила авторську інтерпретацію мапи Керченського півострову.

У Мистецькому арсеналі виставка проходитиме з 26 лютого до 5 травня 2019 року, 26-27 лютого вхід буде вільний.


Перейти до списку публікацій