Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  19 Червня 2019, 10:06

МІП у Львові представило стрічку «Як починалася війна. Кінохроніки. Свідки»

14 червня 2019 року в Львові в Меморіальному музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» відбулася прем’єра документального фільму «Як починалася війна. Кінохроніки. Свідки», знятого на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

«На тлі загострення репресій в окупованому Криму, цей фільм – це своєрідне нагадування про те, як починався злочин РФ проти України. Звісно, фільмами репресії не зупинити. Але хочеться, щоб громадяни нашої країни знали правду - про фейковий «референдум», про опір Криму, про ті злочини, які щодня здійснює РФ та дивним чином намагається уникати відповідальності», - зазначила Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

«Як починалася війна. Кінохроніки. Свідки» - це перша серія з циклу документальних фільмів, створених за підтримки МІП.

Усього цикл включає дві серії – друга серія має назву «Навала. Донбас». Усі ці фільми про людей, що були свідками та учасниками подій в Україні, коли почалася російсько-українська неоголошена війна та охоплюють період часу від розстрілу Небесної Сотні до перших перемог добробатів і визволення Маріуполя.

Перша серія, яка була презентована в музеї, показує події, що стали певним «тектонічним зсувом» –  від Небесної Сотні до початку навали в Криму. У фільмі беруть участь кримчани, громадяни України – школярі, студенти, представники кримськотатарської громади, представники добробатів. Всі, хто став свідками окупації Криму. Усі ті, хто наближає повернення півострова додому – в Україну.


Перейти до списку публікацій