Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  26 Червня 2019, 13:06

Д. Золотухін у Брюсселі: Не варто розглядати кіберзагрози окремо від загального безпекового контексту

25 червня 2019 року заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін узяв участь у конференції «За цифровою завісою. Громадянське суспільство vs спонсоровані державою кібератаки» у Брюсселі (Бельгія).

У ході дискусії про юридичні та репутаційні ризики, пов’язані із кібератаками, заступник Міністра зазначив, що через гібридну природу сучасних загроз, важко дати їм чітке юридичне визначення або віднести їх виключно до однієї конкретної сфери. «В Україні зараз, як і в 2014 році, спостерігається велика кількість фейкових повідомлень про мінування громадських місць. Очевидно, що такі ситуації не можна вважати кібератаками, проте всі ці повідомлення здійснюються за допомогою сучасних технологій: смартфонів, електронних поштових сервісів і месенджерів тощо», - розповів він.

Цей приклад, за його словами, демонструє, що сучасні інструменти, які використовуються для дестабілізації ситуації у державах, завжди знаходяться на межі між декількома сферами та зачіпають широке коло юридичних і репутаційних питань. Саме тому, вважає Золотухін, не варто розглядати кіберзагрози окремо від загального контексту.

Учасники дискусії обговорили також російські операції впливу на ЗМІ та осіб, що здійснюються в кіберпросторі.

Зазначимо, конференція була організована неурядовою організацією Promote Ukraine разом із партнерами, щоб сприяти взаємодії представників громадянського суспільства із України та Європи у боротьбі із кіберзагрозою Кремля.

Нагадаємо, Міністерство інформаційної політики України та неурядова організація Promote Ukraine підписали Меморандум про співпрацю у сфері розвитку інформаційного суспільства в Україні та захисту національного інформаційного простору у серпні 2015 року.


Перейти до списку публікацій