Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  2 Липня 2019, 10:07

МІП: Експерти обговорили роль та значення Telegram

1 липня 2019 року у прес-центрі ІА «Укрінформ» пройшов круглий стіл «Telegram: інструмент комунікації з громадськістю чи засіб передвиборчих маніпуляцій?», організований Міністерством інформаційної політики України.

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін розказав, чому дослідження Telegram є цікавим та корисним для України, виокремив основні причини зростання популярності цієї платформи, закликав ставитися з обережністю до інформації від анонімних джерел, що там поширюється, та на прикладах продемонстрував, як можливості Telegram вже сьогодні використовуються Росією у інформаційній війні проти України, а також для донесення власних наративів до української аудиторії.

При цьому Д. Золотухін, говорячи про те, чи варто взагалі порушувати питання щодо Telegram, який, імовірно, є проросійською платформою, зазначив наступне: «Якщо не ти контролюєш інформаційний простір і не ти формуєш порядок денний, то за тебе це робить хтось інший». Саме тому заступник міністра вважає, що обізнаність про інструменти платформи Telegram і те, як російська сторона використовує їх, дає можливість попереджати неявний негативний вплив на інформаційне поле України та потенційне втручання у виборчий процес.

Своїм досвідом поділилися також інші експерти. Зокрема, старший фахівець з питань комунікації Association4U Олексій Харченко звернув увагу на особливості використання Telegram державними інституціями та детально пояснив їх переваги і недоліки.

Спеціаліст із діджитал-комунікацій та інтернет-маркетингу Альона Дєньга розповіла про особливості механізму роботи Telegram, способи залучення аудиторії та поширення політичної реклами на цій платформі.

Автор Telegram-каналу «Технологии, медиа и общество» Андрій Бродецький розповів про становлення Telegram, ключові тенденції його розвитку в Україні та потенційні ризики.

Всі експерти зійшлися у думці, що наразі небезпеку становить не Telegram як такий і присутність українців у ньому, а саме бездумне поширення та популяризація провідними українськими медіа анонімного та неперевіреного контенту, що з’являється на анонімних телеграм-каналах, велика частина з яких контролюється російськими та проросійськими силами.


Перейти до списку публікацій