Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  20 Вересня 2019, 18:09

В. Бородянський: Ухвалення закону про кешрібейти піде на користь українській кіноіндустрії та економіці в цілому

Сьогодні 20 вересня 2019 року Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроект №1058 «Про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб'єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні».

Закон передбачає збільшення суми повернення коштів, витрачених в Україні на кіновиробництво, т. зв. кешрібейтів, з 16,6% до 25% (+5% якщо продукт матиме елементи української культури, наприклад, знятий за мотивами українського твору). Ці витрати будуть компенсуватися лише іноземним виробникам кіно та за умови, що серед бенефіціарів чи в керівних органах компанії-виробника немає резидентів України.

“Ухвалення цього закону піде на користь українській кіноіндустрії та економіці в цілому”, - зазначив Міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

Закон покликаний створити умови для збільшення ємності національного ринку та залучення додаткових коштів, що дозволить галузі повноцінно функціонувати і без підтримки держави.

Що важливо: кешрібейти будуть повертатись через українські кінокомпанії, тому нерезиденти будуть змушені брати собі в партнери наших кіновиробників, а ті, у свою чергу, зможуть переймати зарубіжних досвід, вивчати нові технології, працювати з іменитими акторами та режисерами.

Запровадження кешрібейтів має стати важливою складовою популяризації України в світі - нашої культурної спадщини, літератури, локацій тощо через їх відображення у продуктах, що будуть створені всесвітньо відомими виробниками контенту.

Залучення в Україну іноземних кіновиробників також матиме позитивний вплив на розвиток зовнішнього туризму, індустрії розваг, транспорту і т.д. Наприклад, після успіху “Гри престолів” тисячі туристів відвідують місця зйомок серіалу в Ірландії та Хорватії.

Зміни до Бюджетного кодексу, необхідні для того, щоб закон запрацював, були прийняті Верховною Радою 12 вересня.


Перейти до списку публікацій