Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  16 Листопада 2019, 14:11

МКМС висловлює співчуття з приводу смерті керівника балету Національної опери Аніко Рехвіашвілі

Міністерство культури, молоді та спорту України висловлює щирі співчуття з приводу смерті керівника балету Національного академічного театру опери та балету України ім. Т. Г. Шевченка Аніко Рехвіашвілі.

 

А. Рехвіашвілі закінчила хореографічну студію Державного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. П. Вірського (1982 р.), хореографічне відділення Київського інституту культури (1990 р.).

Організатор, художній керівник та балетмейстер балетного театру «Аніко балет» (1995 р.). З 1996 р. завідувала кафедрою сучасної класичної хореографії Національного університету культури та мистецтв.

Поставила хореографічні композиції «Болеро» (муз. М. Равеля), «Чотири поцілунки» (муз. Я. Сібеліуса), «Пристрасть» (муз. П. Габріеля), «Пори року» (муз. А. Вівальді), «Італійський альбом» (муз. Д. Ревербері), «Нескінчена сповідь» та багато інших.

Автор хореографічних постановок для драматичних театрів Києва, кіно та різноманітних шоу.

На сцені Національної опери України поставила балети «Віденський вальс» на муз. Штраусів, «Даніела» М. Чембержі, «Дама з камеліями» на муз. Л.В.Бетховена, І. Брамса, І. Пахельбеля та інш. композиторів, «Дафніс і Хлоя» М. Равеля, «Снігова королева» на муз. П. Чайковського та інш. композиторів, «Ночі в садах Іспанії» та «El sombrero de tres picos» на муз. М. Де Фальї, «Юлій Цезар" на муз. О. Респігі, «Половецькі танці» на муз. О. Бородіна, балетні сцени в операх "Мойсей" М. Скорика, "Ярослав Мудрий" Г. Майбороди, "Норма" В. Белліні, "Наталка Полтавка" М. Лисенка, низку хореографічних номерів і танців для солістів.

Лауреат Міжнародного конкурсу ім. Сержа Лифаря (1996 р., третя премія у номінації хореографія).

Лауреат 25-ї ювілейної премії "Київська пектораль" у номінації "Краще пластичне вирішення вистави" (балет "Снігова королева").


Перейти до списку публікацій