Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  28 Грудня 2019, 11:12

МКМС: Уряд змінив порядок використання коштів для підтримки кінематографії

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 27 грудня 2019 року прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку використання коштів передбачених у державному бюджеті для державної підтримки кінематографії».

З прийняттям постанови створено правові підстави для використання бюджетних коштів на державну підтримку кінематографії у нових формах (кешрібейти іноземним суб’єктам кінематографії, заходи кінокомісій з промоції локацій України тощо) та виплату стипендій членам Ради з державної підтримки кінематографії.

Також, відповідно до постанови Держкіно може передбачати у договорах про надання державної підтримки можливість здійснення попередньої оплати на строк не більше 12 місяців протягом поточного та наступного бюджетного періоду, раніше було не більше 6 місяців.

Постановою визначено розмір та порядок справляння плати суб’єктами індустрії за розгляд заяв на отримання субсидій.

Так, розмір компенсації складатиме:

За розгляд заяв про надання державної підтримки на глядацьке кіно, серіали, а також, виплати cash rebates, заявниками буде справлятися плата до державного бюджету у розмірі 12612 гривень для кіно і серіалів, та 21020 гривень для cash rebates.

Збір такої плати сприятиме збільшенню доходів спеціального фонду держбюджету, які спрямовуватимуться на державну підтримку кінематографії.


Перейти до списку публікацій