Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  8 Січня 2020, 15:01

Володимир Шумілін: 2020 рік обіцяє бути дуже важливим для українського спорту

Заступник міністра культури, молоді та спорту України Володимир Шумілін повідомив, що 2020 рік обіцяє бути дуже важливим для українських атлетів, розвитку та реформування спортивної галузі: наша країна має реалізувати три великі проекти. 

 

"По-перше, нинішній рік – олімпійський. Саме тому забезпечення підготовки національних олімпійської та паралімпійської збірних команд до виступу в Токіо є першочерговим завданням Міністерства культури, молоді та спорту. Ми ведемо роботу у трьох напрямках: спортивному (спільно з федераціями), організаційному (разом із НОК, КМУ, ВРУ) та фінансовому (КМУ і Мінфін). І, якщо за першими двома напрямками все йде згідно планів, то передноворічний збій у фінансуванні спортивних програм нагадав нам про необхідність мати запасний варіант роботи у кризових режимах. Проте, маємо надію, що це не знадобитися", - заявив Шумілін.

Заступник підкреслив важливість проведення в Україні експерименту передачі функцій управління видами спорту від держави федераціям.

"По-друге, експеримент щодо передачі функцій управління видами спорту від держави федераціям – це безальтернативний шлях реорганізації спорту як галузі, – сказав урядовець. – Вкрай необхідно бути послідовним: адже федерації – один із базових елементів системи управління. Основна мета експерименту – не лише отримати вміння працювати з бюджетними грошима, а й необхідність забрати у держави не властиві їй функції саме через створення самодостатніх та фінансово стійких громадських спортивних організацій, для яких держава хоч і замовник, але не єдиний. Спектр послуг, що надаються, має відповідати потребам суспільства та ринку. Саме тому експеримент необхідно не просто продовжувати, але й виводити на новий рівень: із прискіпливим підходом до законодавчої бази та із залученням до нього інших федерацій".

Володимир Шумілін також наполягає на реформуванні системи українського спорту, на який у 21-у столітті варто дивитися не як на виключно соціальну сферу, а побачити в ньому частину економіки країни.

"По-третє, реформування системи спорту. Настав час проаналізувати роботу всієї системи спорту країни: від шкільних активностей, уроків фізкультури і спортивних секцій, кваліфікації та мотивації тренерів, географії, якості організації та популярності національних змагань, до зведеного відсотка і джерел фінансування. Необхідно подивитися на спорт 21 століття не як на виключно соціальну сферу, а побачити в ньому частину економіки країни. Зробити висновки та запланувати зміни. Чергові Олімпійські ігри обов'язково відбудуться. Спортсмени України в них обов'язково візьмуть участь і переможуть. Але це не буде стресом для всієї країни. Адже спорт – це все-таки свято та позитив", – зазначив заступник міністра.


Перейти до списку публікацій