Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  29 Січня 2020, 12:01

МКМС готує законопроєкт про заборону використання тварин у цирках

Міністерство культури, молоді та спорту готує законопроект про заборону використання тварин у цирках з 2021 року. Зараз тривають дискусії міністерства з двома парламентськими комітетами – екологічним і гуманітарним у підготовці цього документа. Про це повідомила заступниця міністра Ірина Подоляк. Вона наголошує:

«В держави є політична воля, а в органах влади є розуміння, що ми перестаємо з 2021 року використовувати тварин у цирках. Це питання мусить бути врегульоване законодавчо, тому що в іншому випадку ми ставимо в нерівні умови державні цирки і пересувні цирки. Ми переконані, що закон буде ухвалено, бо є великий запит суспільства».

Також, за словами Подоляк, у МКМС вже була зустріч з віце-прем’єром з питань Євроінтеграції Дмитром Кулебою. Він підтримує цю ініціативу із заборони використання тварин у цирках, як один з етапів переходу до європейських практик гуманного поводження з тваринами. Запланована ще міжвідомча нарада з працівниками різних інституцій і гілок влади для цивілізованого перебігу цього процесу.
«Ми маємо розуміння серед депутатського корпусу і цей процес є невідворотній. В нас є бачення, як Україна виглядатиме через 10-15 років і ми розуміємо, що гуманне ставлення до тварин, а саме повна заборона використання тварин у розважальних шоу – це цивілізаційна потреба українського суспільства», - зауважує Ірина Подоляк.

Законопроект заборонятиме використання тварин в усіх розважально-видовищних шоу і буде поширюватися на всі подібні заходи. Таким чином урівнюються позиції приватних цирків і державних.

Але документ не стосуватиметься тих галузей життєдіяльності людей, які пов’язані з партнерством з тваринами. Наприклад, кінологію скасовувати ніхто не збирається, тварин для терапії залишають і спортивні змагання за участі тварин теж будуть.

Також заступниця міністра зауважила, що за цей рік державні цирки мають підготуватись до того, що їхні програми з 2021 року повинні бути без тварин, мають думати про зміну репертуару.

Зараз в державних цирках України, а їх 7, є 317 тварин, які задіяні у циркових шоу. З цих 317 тварин 96 є у власності держави. Решта – використовується у циркових шоу за угодами з організаціями чи підприємцями, які цими тваринами володіють.

МКМС вже підписало меморандум «Фельдман Еко-парк» про передачу тварин з цирку. Ведуться перемови з іншими громадськими організаціями, які можуть приєднатися до меморандуму і взяти до себе чотирилапих. Але це тільки ті тварини, які є у держвласності. Впливати на приватних власників ні міністерство, ні держава не може. Але їх закликають подумати про гідне життя тварин після циркової кар’єри.


Перейти до списку публікацій