Міністерство інформаційної політики України


МКМС: Затверджено концепцію інклюзивної мистецької освіти

Мистецька освіта не мусить мати ані перепон, ані особливих освітніх потреб. Тому Міністерство культури, молоді і спорту затвердило концепцію інклюзивної мистецької освіти. Вона базується на рівності, людиноцетричності і створенні додаткових можливостей для гармонійного розвитку суспільства, залученості всіх його членів, незалежно від віку, статі та особливостей розвитку.

Стратегічну надмету інклюзивної арт-освіти озвучила заступниця міністра Ірина Подоляк: «Ми прагнемо, щоб усі громадяни України, незалежно від їхніх особливостей і потреб, мали право і головне – можливість – здобувати мистецьку освіту. Бути на одному рівні залученими до створення культурно-мистецького продукту. А залучення всіх членів суспільства до громадського життя передусім забезпечить сталий розвиток громади та стане черговим етапом у формуванні суспільства щасливих людей і свідомих громадян».

Основні принципи концепції:

Реалізація концепції інклюзивної мистецької освіти буде виконуватись не наказами від Міністерства, а у тісній взаємодії між органами виконавчої влади, засновниками мистецьких шкіл і коледжів, інклюзивно-ресурсними центрами та громадськими організаціями і об’єднаннями, що опікуються питаннями навчання та творчого розвитку осіб з особливими освітніми потребами.

Держава мусить забезпечувати своїх громадян рівними правами в усьому. Адже долучення до мистецьких практик, соціалізація через мистецтво і можливість для самовираження - це фундаментально і важливо.Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/3382.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове