Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  20 Лютого 2020, 16:02

МКМС: В Україну повертається картина Гудро «Закохані»

Україна та США домовилися про повернення картини «Закохані» відомого французького художника XVIII століття П’єра Луї Гудро, втраченої Національним музеєм мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків під час нацистської окупації Києва 1943 року.

Міністерство культури, молоді та спорту України згідно з покладеними на нього завданнями разом з відповідними організаціями України та інших держав розробляє та виконує програми і плани скоординованих дій з виявлення та повернення в Україну культурних цінностей.

Справа щодо повернення картини розпочалася ще у 2013-му та тривала 6 років. Спершу Україні спільно з англійською консультативною установою Art Loss Register вдалося зняти цей твір з продажу на аукціоні «Дойл» у Нью-Йорку (США). Дослідження, проведені в архіві Музею Ханенків, та підготовлена історична довідка щодо твору «Закохані» П’єра Луї Гудро з посиланнями на перелік видань та документів наукового архіву та фотоархіву Музею Ханенків, у яких згадується зазначений художній твір, а також детальний огляд українським експертом художнього твору в аукціонному домі «Дойл» Нью-Йорку підтвердили оригінальність твору та факт його належності до довоєнної колекції Музею Ханенків.

У підсумку, 17 липня 2019 року, Окружний суд США Південного району Нью-Йорка прийняв рішення у справі щодо конфіскованого майна (картини художника XVIII ст. П’єра Луї Гудро «Закохані») на користь українського музею.

Офіційна церемонія передачі українській стороні американськими правоохоронними органами картини відбулася 19 лютого 2020 року в Постійному представництві України при ООН (Нью-Йорк, США).

«Нашій країні судилося пройти нелегкий історичний шлях. Практично кожний його етап був позначений колосальними втратами національних культурних цінностей. Загальновідомо, що дві третини збитків культурних цінностей колишнього СРСР внаслідок Другої світової війни складають втрати України. Зокрема, Музеєм Ханенків втрачено внаслідок Другої світової війни майже 27 тисяч експонатів. Сьогодні Україна має виняткову можливість відновити історичну справедливість та повертає на батьківщину мистецький твір французького живопису XVIII ст. з унікальної художньої колекції, яку видатні музеєтворці та меценати України – Богдан та Варвара Ханенки збирали понад 40 років», - зазначила заступниця міністра Світлана Фоменко.

Повернення картини є знаковою подією для України ще й з огляду на те, що у Музеї Ханенків триває масштабний виставковий проект, присвячений 100-річчю Музею.

Також нагадаємо, що за сприяння Міністерства культури, молоді та спорту України в січні 2020 року було повернуто в Україну картину відомого українського художника Михайла Паніна «Таємний від’їзд Івана Грозного перед опричниною».


Перейти до списку публікацій