Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  21 Лютого 2020, 14:02

МКМС: У Миколаєві пройшла стратсесія щодо реформування мистецької освіти

21 лютого 2020 року в м. Миколаєві за участі заступниці міністра культури, молоді та спорту Ірини Подоляк відбулася перша регіональна стратегічна сесія "Якою має бути мистецька освіта майбутнього?"

Під час свого виступу Ірина Подоляк повідомила, що МКМС реформуватиме мистецьку освіту в Україні, а також зауважила, що окремого закону щодо регулювання тільки мистецької освіти, швидше за все, не буде.

Подоляк пояснила: "Зараз ми будемо йти шляхом внесення змін до базових законів про освіту. Ми розуміємо, що в них не враховані всі інтереси і всі особливості, які мають мистецькі вузи. І закон який був ухвалений, не дає можливості в повній мірі оцінити ефективність роботи саме мистецьких закладів вищої освіти. Ми це хочемо виправити".

"З мистецькими школами ситуація інша, – говорить Подоляк, – ми вноситимемо зміни в ті положення які є. Переважна більшість мистецьких шкіл засновані органами місцевого самоврядування. Щодо фінансування цих шкіл, оцінки критеріїв роботи, оцінки якості навчального процесу ми, як міністерство, можемо дати певні напрямки, куди, як вважає держава, повинні розвиватися ці мистецькі заклади. Але контролювати і фінансувати мистецькі школи будуть органи місцевого самоврядування. Над цими змінами зараз і працюємо".

Нагадаємо, МКМС започаткувало зміни в системі мистецької освіти України.

Зараз триває діалог зі стейкхолдерами галузі, міністерство ініціювало серію стратегічних сесій. Перша вже пройшла в Києві наприкінці грудня, сьогоднішня – в Миколаєві, також заплановані події в Харкові та Ужгороді. Ці стратегічні сесії – головна платформа для діалогу між всіма зацікавленими у реформі галузі. За їх підсумками буде напрацьовано основні принципи змін для осучаснення мистецької освіти в Україні.


Перейти до списку публікацій