Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  22 Квітня 2020, 19:04

Світлана Фоменко: Запровадження карантину надало можливості для пошуку нових форм роботи та розширило спілкування між учасниками культурного процесу

Світлана Фоменко, т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України, взяла участь в онлайн-зустрічі з міністрами культури країн-членів ЮНЕСКО, яка відбулась 22 квітня 2020 року.

Метою зустрічі було:

Також під час зустрічі різні країни-члени ділились досвідом про те, які основні пріоритетні галузі в стратегії реагування країни для пом'якшення впливу кризи COVID-19 на сектор культури та яким заходам і механізмам слід віддавати перевагу на національному, регіональному та міжнародному рівнях для підтримки відновлення та підвищення стійкості в секторі культури.

Як зазначила пані Фоменко у своєму виступі : «Запровадження карантину не тільки негативно позначилося на культурному секторі (історичні місця, театри і творчі індустрії втратили свої доходи), а й надало можливості для пошуку нових форм роботи і розширення спілкування між учасниками культурного процесу. Українські художники стали ініціаторами ряду міжнародних проектів, серед яких #LaCulturaNonSiFerma і «Мистецтво проти пандемії».

Пані Фоменко навела приклади того, як культурна галузь реагує на виклики, пов’язані з коронавірусом COVID-19:

1) Театри запроваджують вистави в режимі онлайн, художні школи представляють індивідуальні відео-майстер-класи, музеї проводять віртуальні екскурсії і знайомляться зі своїми колекціями через соціальні мережі. Більшість музеїв і заповідників в Україні приєднуються до світових викликів #MuseumFromHome, #stayathome, #museumcoffeebreak і т. Д.
2) Під час карантину деякі історичні місця продовжують проводити регулярні реставраційні роботи. Зокрема, відсутність відвідувачів також сприяє відновлювальних робіт.
3) Українські музиканти ініціювали глобальний проект «Мистецтво проти пандемії», який підтримується ЮНЕСКО як прояв міжнародної солідарності в ці важкі часи. Про це заявив автор проекту «Художник за мир» ЮНЕСКО Герман Макаренко.

Щодо заходів, яким слід надавати пріоритет під час карантину задля підтримки відновлення та підвищення стійкості в секторі культури, Світлана Фоменко зазначила наступне.

1) Було запропоновано, щоб поєднання монетарної і фіскальної політики було б ефективним для культури і креативних індустрій.
Наші пропозиції включають в себе:

2) Державна підтримка кінематографії надається у вигляді державної субсидії на розвиток кінопроекту, до 100% включно в загальну кошторисну вартість розробки кінопроекту.
3) Українські державні установи культури, такі як Український культурний фонд, Український інститут книги і Державне агентство з питань кіно продовжують свою стійку діяльність, виділяючи гранти і розробляючи нові програми, що заохочують окремих художників і невеликі творчі підприємства до нового цифрового формату художнього самовираження.
4) Міністерству також вдалося забезпечити виплату заробітної плати і зберегти фінансування своїх національних культурних об'єктів (таких як театри, музеї, бібліотеки і т. д.).


Перейти до списку публікацій