Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  24 Квітня 2020, 15:04

МКІП: Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики схвалив пакет законопроектів на підтримку культури та креативних індустрій

24 квітня 2020 року на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики було схвалено пакет законопроектів, направлених на економічну підтримку культури та креативних індустрій, у зв’язку з дією обмежувальних заходів спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби.

Напрацьовані законопроекти є результатом спільної роботи представників Міністерства культури та інформаційної політики, депутатів різних фракцій, а також представників інституцій культури, креативних індустрій і сфери туризму.

Згідно з дослідженням стану креативних індустрій у березні 2020 року 72% опитаних підприємців у сфері креативних індустрій вважають свій бізнес у цілому більш чутливим до наслідків COVID-19, ніж інші сфери. Всі сектори креативних індустрій за перші два тижні карантину продемонстрували падіння продажів у середньому 50%, а 38% опитаних втратили більшу частину доходів під час карантину.

Зміни пропонуються до Бюджетного та Податкового кодексів України, а також до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу тощо.

Заходи, передбачені законопроектами, пропонують наступні рішення:

1. Введення податкових пільг та преференцій зі сплати орендної плати та податку за земельні ділянки державної та комунальної власності.
2. Звільнення деяких операцій від:

3. Надається можливість зменшення орендної плати за користування нерухомим майном.
4. До переліку захищених статей бюджету додається:

5. Спрощується процедура отримання державної допомоги суб’єктами господарювання, які зазнали втрат через обмеження або заборону діяльності в умовах карантину.
6. Державна підтримка кінематографії до кінця року доповнюється новою формою - наданням державної субсидії на розвиток кінопроекту обсягом до 100% включно загальної кошторисної вартості розвитку відповідного кінопроекту.
7. Удосконалюється законодавче поле у разі надання закладом культури в користування іншим суб'єктам державного та комунального майна.
8. Телерадіоорганізації та провайдери програмної послуги, що використовують радіочастотний ресурс, звільняються від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.
9. Встановлюється ставка ПДВ у розмірі 10% для операцій з постачання комунальних послуг та електричної енергії.
10. Вводиться поняття гранту, який надається Українським культурним фондом, у податковому і бюджетному законодавстві, доповнюються підстави та порядок його надання й оподаткування.

Додатково Кабінету Міністрів України рекомендується :


МКІП дякує усім залученим до обговорення та співпраці з роботою над напрацьованими законопроектами.


Перейти до списку публікацій