Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  28 Квітня 2020, 14:04

Світлана Фоменко: Держава має стабілізувати роботу туристичних підприємств

28 квітня 2020 року відбувся Інвестиційний онлайн-форум «TAVRIAN ONLINE HORIZONS» за участю т.в.о. Мінітстра культури та інформаційної політики Світлани Фоменко.

Як зазначила Світлана Фоменко під час свого виступу: «Завдання держави (Уряд, ВРУ, МКІП) – захистити туристичні підприємства від масових банкрутств та дозволити стабілізувати їх роботу за рахунок вивільнених від оподаткування коштів. У цьому напрямку МКІП тісно співпрацює з профільним комітетом ВРУ, і, як результат, вже маємо законопроект (реєстр. № 3377), яким, зокрема, пропонується:
1. Звільнення операцій з надання туристичних послуг від сплати:

2. Скасувати туристичний збір до кінця 2020 року.
3. Податкові пільги на оплату оренди та землю державної та комунальної власності».

Втрати імпорту та експорту послуг, пов’язаних з подорожами, від пандемії МКІП оцінює в понад 1,5 млрд доларів США.

Паніка пройде, заборони на пересування будуть поетапно зніматися, але у людей залишиться внутрішній страх та загострений інстинкт самозбереження. Туристи можуть змінити свої звички, що вимагатиме зміни формату їх обслуговування. Однією з головних поведінкових змін стане соціальна дистанція.

У ситуації, що склалася, внутрішній туризм має значно кращі шанси на швидке відновлення, ніж виїзний. У разі якщо частина туристично орієнтованих країн не відкриє до осені свої кордони, то українці спочатку поїдуть Батьківщиною.

Міжнародний інвестиційний форум «Таврійські горизонти», який проводиться на Херсонщині вже понад десять років поспіль, має на меті обговорення з міжнародними партнерами перпективи розвитку різних сфер економіки в умовах карантину і після його завершення, обмін досвідом, формування програми антикризових дій для регіону із залученням потенційних інвесторів.

Також участь у форумі взяла Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму України.


Перейти до списку публікацій