Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  9 Вересня 2020, 15:09

МКІП: Уряд впорядкував видачу кваліфікаційних документів археологам

9 вересня 2020 року Кабінет Міністрів прийняв постанову “Про затвердження порядку формування та діяльності кваліфікаційної ради з питань видачі кваліфікаційних документів”.

Документ розробило Міністерство культури та інформаційної політики спільно з фахівцями Інституту археології Національної академії наук України на виконання статті 35 закону “Про охорону культурної спадщини”.

“Ця норма майже 20 років не виконувалася, і нарешті питання врегульоване”, - зазначила заступник міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.

Відповідно до постанови, основним завданням кваліфікаційної ради є визначення наявності або відсутності у виконавця робіт-фізичної особи фахового рівня, достатнього для здійснення археологічних досліджень тієї чи іншої пам’ятки культурної спадщини.

До складу кваліфікаційної ради має входити 9 осіб:

Стаття 35 закону “Про охорону культурної спадщини”, зокрема, передбачає, що дозволи на проведення археологічних розвідок, розкопок надаються за умови дотримання виконавцем робіт вимог охорони культурної спадщини та наявності у нього необхідного кваліфікаційного документа, виданого кваліфікаційною радою.


Перейти до списку публікацій