Міністерство інформаційної політики України


МКІП в регіонах: В Одесі обговорили законопроєкт про протидію хаотичній забудові та перспективи розвитку музеїв

Міністерство культури та інформаційної політики розробило законопроєкт щодо збереження традиційного середовища та протидії хаотичній забудові. Наразі МКІП спільно з народними депутатами України, представниками регіонів, фаховими колами, громадськими організаціями опрацьовує проєкт закону з урахуванням пропозицій та зауважень, які були надані під час його громадського обговорення.

Про це заступниця міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Світлана Фоменко повідомила в Одесі на зустрічі з представниками місцевої влади, пам’яткоохоронних інституцій та громадськості. Захід відбувся в рамках робочої поїздки Світлани Фоменко до Одеської області.

«Прийняття закону дасть можливість не лише зберегти пам’ятки культури, але й протидіяти хаотичній забудові їх території, зон охорони, історичних ареалів населених місць», - наголосила заступниця міністра. 

Під час презентації законопроєкту Світлана Фоменко зазначила, що документ спрямований на:

На зустрічі обговорювалися основні новації розробленого законопроєкту та наголошувалося на необхідності врахування позиції регіонів при його доопрацюванні.

Окрім того, йшлося про проблеми, що існують в області у сфері охорони культурної спадщини, та можливості для їх розв’язання, зокрема щодо збереження пам'яток культури та їх територій. 

Заступниця міністра культури та інформаційної політики також зустрілася з керівниками музеїв області.

Під час зустрічі, яка пройшла в Одеському художньому музеї, відбулася фахова дискусія щодо перспектив розвитку музейної сфери, зокрема внесення змін до Положення про Музейний фонд України, запропонованих МКІП. 

"Положення про Музейний фонд давно потребує перегляду, до цієї роботи необхідно долучити якомога більше представників фахової спільноти", - зазначила Світлана Фоменко.Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/4319.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове