Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  16 Жовтня 2020, 20:10

Олександр Ткаченко та Світлана Фоменко відкрили виставку «Золото Поділля: історія народів»

16 жовтня в Національному музеї історії України міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко та заступник міністра Світлана Фоменко відкрили виставку «Золото Поділля: історія народів».

«Ця виставка – є унікальною можливістю для українців зануритися у яскраві епохи в історії Поділля. Побачити знахідки археологів багатьох народів у продовж багатьох століть: від трипільської культури до сарматів, вікінгів і, безперечно, слов’ян.
Виставка – дуже вдалий і класний приклад колаборації. Сподіваюсь, за цим міжмузейним обміном послідують комплексні виставки із зібрань музеїв різних регіонів. Цілком і повністю заоохочую таку співпрацю між краєзнавчими музеями України. Ми у міністерстві обіцяємо допомагати», – зазначив міністр.

Також Олександр Ткаченко додав, що проводити нові виставки у часи пандемії – дуже хоробрий крок, який заслуговує на повагу. Попри виклики, НМІУ продовжує важливу місію – залучати людей до вивчення свого минулого. І я вдячний, що команда музею наважилась та організувала все у реаліях карантинних обмежень. Бажаю зацікавлених відвідувачів та хочу подякувати всім працівникам музеїв! У першу чергу саме завдяки вам музейна справа продовжує жити.

Світлана Фоменко подякувала працівникам музеїв, які ініціювали і зробили чудову виставку артефактів. Заступниця міністра побажала, щоб в цей складний коронавірусний період музей не втрачав свою аудиторію, наповнювався, у першу чергу, молоддю та дітьми, і щоб такі виставки і експозиції стали просвітницькими проектами, які відтворюють нашу ідентичність, допомагають мережуватися різним регіонам.

«Є зараз таке поняття як мобільність. Ця мобільність стосується культурних цінностей, людського потенціалу, інтелектуального досвіду і доробку», - наголосила вона, закликавши музеї відкривати свої фондосховища та обмінюватися виставками.


Перейти до списку публікацій