Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини партнерів  >  26 Жовтня 2020, 15:10

Фільм «1944. Депортація» отримав головний приз на Antakya 8th International Film Festival

22 жовтня 2020 року документальний фільм «1944. Депортація» режисерів Фатіми Осман та Юнус Паші був удостоєний головної премії в секції міжнародних документальних фільмів на Antakya 8th International Film Festival в Туреччині.

Міжнародна прем'єра документального повнометражного фільму "1944. Депортація" відбулася в рамках "Beyond the Borders" International Documentary Festival, який проходив з 23 по 30 серпня 2020 року на острові Кастелорізо, Греція. Фільм представляв Україну в міжнародній конкурсній програмі.

Національна прем'єра стрічки відбулася 17 травня 2019 року в Києві та була присвячена 75 річниці депортації кримських татар.
Виробництво фільму здійснювала компанія Fresh Production Group на замовлення Міністерства інформаційної політики України.

Про фестиваль:
Міжнародний кінофестиваль в Антак'ї «Altindefne» (Золота Дафна) був заснований у 2015 році та відбувається за підтримки Міністерства культури і туризму, Генеральної дирекції кіно, муніципальних округів, Університету Мустафи Кемаля та Торгової палати Антакії. Кінофестиваль в Антак'ї оцінює фільми в шести конкурсних програмах: Narrative Features, Documentary Features, Short Narrative, Short Documentary, Experimental, Short Student, and Animation.

Про фільм:
18 травня 1944 року біля 5 ранку в будинок кожного кримського татарина постукали. Чоловіки в цей час були ще на фронті, в Криму залишалися жінки, люди похилого віку і діти. Їх вивели з будинків, повантажили в товарні вагони, призначені для перевезення худоби, і вивантажили в Середній Азії і на Уралі. У фільмі історію депортації розповідають люди, безпосередньо її пережили. Вони діляться своїми спогадами про дні депортації, коли вони прокинулися від стукотів в двері, про товарні вагони, в яких їх вивозили з Криму, про перші роки на засланні, коли люди тисячами вмирали від голоду і хвороб, про те, як їм самим вдалося вижити в цих нелюдських умовах. У результаті етнічної чистки було депортовано 191044 кримських татар. Ці події призвели до насильницької загибелі 46% народу.
Режисери стрічки Фатіма Осман та Юнус Паша зробили все для того, щоб надати можливість глядачам України і світу більше дізнатися про трагедію депортації кримськотатарського народу 1944 року. Дозволити людям відчути та розділити з ними біль та жах реальних спогадів – історій, задля запобігання повторення подібного у майбутньому Урочиста прем’єра стрічки приурочена до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Автор сценарію: Мавілє Халіл
Режисери: Фатіма Осман, Юнус Паша
Оператор: Юнус Паша, Дамір Якубов
Композитор: Герай (Geray)
Звукорежисер: Іван Галадюк
Режисер монтажу: Юнус Паша
Продюсери: Юлія Чернявська, Олег Щербина

FRESH PRODUCTION GROUP – кінокомпанія, була створена в 2005 році. Основний напрямок діяльності - виробництво повнометражних кіно- та, документальних фільмів, телевізійних художніх та документальних фільмів, серіалів і передач. За 10 років роботи на теле- і кіноринку групою компаній FRESH PRODUCTION GROUP було реалізовано понад 500 проектів. Одинадцять фільмів були відзначені призами на міжнародних і вітчизняних кінофестивалях. У 2016 році компанією FRESH PRODUCTION GROUP створено сім фільмів. Генеральный директор – Олег Щербина. Генеральний продюсер – Юлія Чернявська. Сайт компанії.


Перейти до списку публікацій