Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  25 Березня 2021, 16:03

МКІП: Відбулось обговорення попередньої концепції Гостинного двору

25 березня 2021 року відбулось обговорення попередньої концепції культурно-мистецького простору Гостинного двору. 

Участь в заході взяли Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, заступниця Міністра Світлана Фоменко, а також експерти, представники культурної та музейної спільнот, громадських організацій.

Мета обговорення: визначення попереднього плану робіт та напрацювання технічного завдання для команди реставраторів. Майбутня концепція має вміщувати в собі просторове планування, проектні рішення зовнішніх зон, зручності під’їзних шляхів, відкритості будівлі та навіть організацію паркувальних місць, і все це має відповідати архітектурним формам Гостинного двору.

Під час засідання стало відомо, що КМДА відмовило у передачі Гостинного двору до сфери управління МКІП, проте Міністерство не відмовляється від наміру зробити культурно-креативний публічний простір національного масштабу і продовжить звертатися до Фонду держмайна. 

“Необхідно прийняти виважені рішення, але не затягувати, оскільки об’єкт знаходиться у аварійному стані. І чим швидше пройдуть реставраційні роботи, тим ще гіршу руйнацію нам вдасться попередити. Як тільки Гостинний Двір буде передано в управління МКІП, наша команда складе календарний план порятунку пам’ятки. Але тут надважлива співпраця з містом і громадами. Просимо КМДА визнати це та нарешті почати діалог”, - зазначив Олександр Ткаченко.

За результатами обговорення буде сформована робоча група, яка фіналізує концепцію та технічне завдання для реставраторів.


Перейти до списку публікацій