Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  2 Квітня 2021, 14:04

Світлана Фоменко: Спадщина є дуже важливою для держави – це фундамент і основа для всіх інших сфер життя суспільства

1 квітня 2021 року за участі заступниці міністра культури та інформаційної політики України Світлани Фоменко відбулася дискусія щодо програми «Велика реставрація».

Організатором дискусії виступила Публічна програма ХША 2021.

Учасників заходи цікавили питання відтворення та збереження (не)матеріальної культурної спадщини, оскільки за соціальною природою вона є складною системою відносин, що поєднує разом людей, технології, уявлення, об'єкти, ідеології та багато іншого.

У ході дискусії Світлана Фоменко зазначила, що спадщина – це не щось зайве, що руйнується і на цьому місці треба щось будувати. Існує системна проблема недофінансування об’єктів культурної спадщини та сприйняття їх як додаткового вантажу для власника.

«На наше переконання спадщина є дуже важливою для держави – це фундамент і основа для всіх інших сфер життя суспільства. Програма «Велика реставрація» дає шанс вирішити проблему системного недофінансування культурної спадщини, змінити відношення до цих об’єктів», - розповіла заступниця міністра.

Нагадаємо. Постановою від 9 грудня 2020 р. № 1214 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, у тому числі замках, інших фортифікаційних, оборонних, палацово-паркових комплексах, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”.


Перейти до списку публікацій