Міністерство інформаційної політики України


МКІП: Уряд схвалив законопроєкт про встановлення Державної премії імені Мирослава Скорика

Кабінет Міністрів схвалив проєкт Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про державні нагороди України» щодо встановлення Державної премії імені України Мирослава Скорика.

Відповідний законопроєкт, розроблений Міністерством культури та інформаційної політики, був схвалений на засіданні Уряду 28 квітня 2021 року.

Проєктом закону пропонується встановити Державну премію України імені Мирослава Скорика за впровадження новітніх непересічних практик у композиторській, виконавській, музикознавчій, музично-організаційній, освітній діяльності у сферах академічної, фольклорної та популярної музики.

Розмір щорічної премії пропонується визначати за аналогією з Національною премією України імені Тараса Шевченка та Державною премією України імені Олександра Довженка. Їх розмір в останні роки становив 200 тисяч гривень.

Заснування Державної премії імені Мирослава Скорика сприятиме визнанню досягнень діячів за їх внесок у розвиток та популяризацію музичного мистецтва, а також увічнить пам’ять видатного українського композитора.

Мирослав Скорик - один з найяскравіших представників покоління композиторів ХХ-ХХІ ст. в Україні. Його музика, поєднуючи в собі яскравий національний колорит і сучасну музичну техніку, увійшла до репертуару багатьох українських зарубіжних виконавців і колективів. Використання фольклорних мотивів у поєднанні з неокласикою й авангардними рішеннями принесли М.Скорику світове визнання.Адреса цієї сторінки: http://mkip.gov.ua/news/5362.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове