Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  8 Червня 2021, 11:06

Відбулося перше засідання Ради з розвитку креативної економіки при Кабміні

8 червня 2021 року відбулося перше засідання Ради з розвитку креативної економіки при Кабінеті Міністрів України, де затвердили персональний склад Ради. Подія пройшла під співголовуванням Віце-прем’єр-міністра - Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова та Міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка.

Креативні індустрії – потужний сектор, який щороку нарощує темпи. У 2020-му динаміка перевершила очікування: порівняно із минулим роком сфера дизайну зросла на 31%, IT на 26%, реклама, маркетинг на PR на 5%. В той же час ПДВ впало у театральній та концертній діяльності на 53%, у демонстрації кінофільмів – на 45%. Пандемія, звичайно, мала свій відбиток, але креативні індустрії більшою мірою витримали виклики. І в деяких випадках навіть посилили позиції.

Чому саме креативні індустрії розглядають як крок до економічного зростання? Ресурс, що вони потребують – людська творчість. Це те, що дійсно немає меж. Особливо за такої кількості талановитих і амбітних українців.

Рада потрібна для того, щоб:

Серед найближчих планів щодо креативних індустрій:

Мета МКІП – сприяти творчій різноманітності та відкритості у всіх проявах, що слугуватимуть залученню ідей, капіталу, інновацій чи прогресивній діяльності креативних індустрій. Держава і креативні підприємці мають бути на одній хвилі і не просто співіснувати, а бути корисними один одному.

«Ми маємо усвідомлювати свою неповторність та унікальність. Наша культура, спадщина та історія в симбіозі дарує нам неперевершені креативні продукти. Які цікаві не лише жителям Україні, а й іноземцям. Пам’ятайте про цифри: креативні індустрії складають 4% доданої вартості країни. Такий потенціал можна і потрібно примножувати», - підкреслив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.


Перейти до списку публікацій