Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  16 Липня 2021, 13:07

МКІП: У рамках «Великої реставрації» у Національному заповіднику «Хортиця» з’явиться аудіоподорож

До Дня Незалежності Національний заповідник «Хортиця» створює унікальний формат осмислення історії, а саме аудіоподорож із назвою «Шлях становлення української ідентичності». Локація, на якій передбачається подорож в історію, запланована на оновленому пагорбі, біля Музею козацтва. Над сценарієм працюють українські науковці: історик Ярослав Грицак, філософ Олександр Комаров. Над виробництвом проєкту працює команда MEGOGO Audio. Проєкт створюється в рамках програми «Велика реставрація», за підтримки компанії Метінвест.

«У часи постійного маніпулювання історією з боку агресора – подібні проєкти справжній скарб. Національна ідентичність і її усвідомлення складається з багатьох факторів: і знання власної історії один з ключових. Популяризувати її – наша місія. Тож з нетерпінням чекаємо запуску ініціативи в гирлі українського козацтва, на «Хортиці». Чудова відправна точка для подорожі історією України», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

"Над проектом ми працюємо вже декілька місяців. Первинна інспірація, з якою ми приступали до роботи, була щось на кшталт - ідея громадянського самоусвідомлення. Аудіо-версія "Шляху" має провести слухача ключовими сюжетами нашої модерної історії. Це прогулянка островом, однак прогулянка, яка мотивує замислитись.
Наразі ми формуємо наукову раду проекту, яка складатиметься з видатних українських науковців. Тож підсумок буде спільною роботою українських істориків і українських філософів", - коментує Олександр Комаров.


Перейти до списку публікацій